فارس/ مدیر شهرداری منطقه یک سنندج گفت: 11 دستگاه ماشین آلات عمرانی درحین احداث بنای غیر مجاز در سنندج توقیف شد.

علیرضا کاظمی، مدیر شهرداری منطقه یک سنندج با بیان اینکه با جدیت تمام از ساخت و سازهای غیرمجاز جلوگیری می شود، اظهار کرد: یکی از اقدامات موثر در راستای کاهش ساخت وسازهای غیر مجاز توقیف ماشین آلات عمرانی است که در دو ماه اخیر با حکم مراجع قضایی و همکاری شایسته نیروی انتظامی با جدیت تمام در حال اجرا است.
وی بیان کرد: یکی از تخلفات رایج در ساخت و سازها عدم رعایت شهرسازی و اصول فنی و عدم استحکام بنا از سوی سازندگان است.
مدیر شهرداری منطقه یک سنندج گفت: از جمله پیامدهای این موضوع آشفتگی سیمای شهری و بروز خطرات جانی و مالی برای مالکان و خریداران را می‌تواند به عنوان کرد که لطمه‌های جبران‌ناپذیری را به شهر و شهروندان وارد می‌کند.
کاظمی از توقیف 9 دستگاه خودرو انواع ماشین آلات عمرانی درحین ساخت و ساز غیرمجاز از ابتدای تیرماه تا کنون خبرداد و گفت: این تعداد ماشین آلات شامل دو دستگاه کمپرسی، دو دستگاه بیل، یک دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه زامیاد، یک دستگاه تراکتور و یک دستگاه میکسر بوده است.
مدیر شهرداری منطقه دو سنندج نیز به توقیف دو دستگاه ماشین آلات عمرانی در سطح منطقه اشاره کرد و گفت: خودروهای توقیفی شامل یک دستگاه بیل و یک دستگاه پمپ بتن بوده است.
عرفان فتحی تاکید کرد: با هرگونه ساخت و سازغیرمجاز و غیراصولی که موجب آسیب جدی به زیبای بصری سطح شهر و به خطر افتادن جان و مال شهروندان به دلیل عدم استحکام بنا می شود قاطعانه برخورد می کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online