ایرنا/ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ‌بوشهر از ابلاغ اعتبارات جبران خسارت به واحدهای صنفی آسیب‌دیده از کرونا خبر داد و ‌گفت: ‌‌۴۸۹ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صنوف ‌در استان ‌پرداخت می‌شود.

حمیدرضا پناه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ‌بوشهر از اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته در اشتغال روستایی 256 میلیارد تومان تسهیلات کم بهره در بخش‌های کشاورزی، صنعتی و خدمات پرداخت شد.
وی با بیان اینکه 2 هزار و 664 طرح اشتغال روستایی سال قبل اجراء شد، گفت: با اجرای این طرح‌ها 4 هزار و 634 فرصت اشتغال در روستاهای استان بوشهر ایجاد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال خانگی خاطرنشان کرد: در این حوزه سال قبل 64 میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت و با اجرای 371 طرح زمینه اشتغال 702 نفر در بخش مشاغل خانگی فراهم شد.
پناه با بیان اینکه استان بوشهر در اجرای طرح اشتغال روستایی در کشور دارای رتبه برتر شد، خاطر نشان کرد: امسال برای اجرای طرح‌های اشتغال خانگی 68 میلیارد ریال در استان بوشهر پرداخت می‌شود.
وی، به تسهیلات ابلاغی واحدهای صنفی آسیب دیده از کرونا ابلاغ پرداخت و بیان کرد: در این راستا 489 میلیارد تومان تسهیلات بانکی به صنوف آسیب دیده از کرونا در استان بوشهر پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون 9 هزار واحد صنفی در استان بوشهر مشمول دریافت این تسهیلات شناخته شده‌اند افزود: تاکنون اسامی یک‌هزار صاحبان واحد صنفی به دستگاه‌های اجرایی اعلام و 424 پرونده به بانک‌های عامل معرفی شده است.
پناه بیمه بیکاری ناشی از کرونا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: افزون بر 9 هزار و 924 نفر مشمول بیمه بیکاری شدند و اسامی آنها برای پرداخت بیمه بیکاری به تامین اجتماعی معرفی شده است.
وی، از اجرای پروژه‌های ورزشی خبر داد و تصریح کرد: 5 پروژه ورزشی در نقاط مختلف استان بوشهر در حال اجراست که امسال 4 پروژه آن افتتاح می‌شود.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر استخر سرپوشیده و 4 سالن ورزشی را از جمله طرح‌های ورزشی دانست و بیان کرد: این پروژه‌ها که در شهرهای بوشهر، کنگان، تنگستان، دشتی و دیر ساخته شده 17 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای آنها تخصیص یافته است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday