فارس/ معاون سیاسی استاندار مرکزی با بیان اینکه از 15 تیرماه زدن ماسک اجباری می‌شود، گفت: طی 10 روز اخیر به صورت میانگین 65 نفر در استان مرکزی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که زنگ خطر را به صدا درآورده است.

بهروز اکرمی، معاون سیاسی استاندار مرکزی اظهار کرد: از 15 تیرماه زدن ماسک اجباری خواهد شد و همه دستگاه‌ها آمادگی داشته باشند مقرراتی برای این موضوع در نظر بگیرند.
وی تصریح کرد:‌ متاسفانه هم مردم و هم مسوولان این بیماری را عادی گرفته و کمتر به رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه می‌کنند، یکی از دلایل شیوع مجدد کرونا در کشور و استان به علت عادی‌انگاری است که توسط همگان شکل گرفته است.
معاون سیاسی استاندار مرکزی با بیان اینکه زندگی کردن با کرونا الزاماتی دارد که رعایت این الزامات برای همگان ضروری است، ادامه داد: برای سلامتی خود و دیگران موظف به رعایت پروتکل‌ها هستیم، همچنان این بیماری خطرناک است و تاکنون هیچ دارویی برای درمان این بیماری پیدا نشده است.
اگر به مرحله بحرانی برسیم به تعطیلی‌ها بازخواهیم گشت، اما قرار است شرایط عادی جامعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمام بخش‌ها تداوم داشته باشد
اکرمی گفت: نمی‌توانیم به شرایط قبل برگردیم، اگرچه به مرحله بحرانی برسیم به تعطیلی‌ها بازخواهیم گشت، اما قرار است شرایط عادی جامعه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمام بخش‌ها تداوم داشته باشد.
وی تصریح کرد: نگرانی‌هایی در حوزه ماسک و الکل وجود دارد که قرار است کمیته‌ای اضطراری تشکیل و نسبت به تامین این اقلام برنامه‌ریزی کنند.
در تمام شهرستان‌های استان فرمانداران موظف هستند با استفاده از ظرفیت ادارات، سازمان‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌ها اقدام کنند
معاون سیاسی استاندار مرکزی بیان کرد: در تمام شهرستان‌های استان فرمانداران موظف هستند با استفاده از ظرفیت ادارات، سازمان‌ها و سازمان‌های مردم نهاد نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل‌ها اقدام کنند.
اکرمی بر لزوم ضدعفونی کردن ادارات و زدن ماسک توسط کارمندان تاکید کرد و ادامه داد: این مهم باید در کارخانجات توسط مدیران کارخانجات و در اصناف رعایت شود.
وی افزود: ضدعفونی کردن شهرها و روستاها باید با جدیت توسط شهرداران و دهیاران انجام شود، رعایت پروتکل‌ها در بازارروزها ضروری است.
معاون سیاسی استاندار مرکزی ادامه داد: تاکنون 3 هزار و 607 نفر در استان به این بیماری مبتلا شدند، 65 نفر در 10 روز اخیر به این بیماری مبتلا شدند که اگر رعایت شود، جای نگرانی جدی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today