فارس/ استاندار کردستان گفت: لایحه ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان تا ۲ هفته آینده در صحن مجلس مطرح می‌شود.

بهمن مرادنیا، استاندار کردستان اظهار کرد:‌ هفته گذشته با حضور جمعی از مدیران و نمایندگان مردم استان جلسه بررسی ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان در مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد:‌ لایحه ایجاد منطقه آزاد بانه و مریوان تا دو هفته آینده در صحن مجلس مطرح می‌شود که امیدواریم با تصویب آن رونق تولید و سرمایه‌گذاری در شهرهای مرزی استان و روستاهای آن ایجاد شود.
مرادنیا گفت: روستاها از کانون‌های اصلی تولید در کشور هستند و باید با انجام و اتمام برخی پروژه‌های عمرانی و خدماتی رضایت‌مندی روستانشینان را جلب کرده و زمینه مهاجرت معکوس به سمت روستاها را فراهم کنیم.
استاندار کردستان از بخشداران به عنوان حلقه وصل مردم روستاها با دولت نام برد و گفت: بخشداران باید رفع مشکلات طرح‌ها و پروژه‌های روستاها و بخش‌ها را به صورت ویژه از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان مطالبه کنند.
وی اذعان کرد: دولت اقدامات مهم و اثرگذاری در چند سال گذشته در راستای اتمام پروژه‌های نیمه تمام در استان انجام داده است.
به گفته مرادنیا، فرودگاه و بیمارستان سقز، سالن ورزشی ۶ هزار نفری گولان سنندج و راه آهن سنندج - همدان از جمله پروژه‌هایی است که با پیگیری‌های مستمر و تامین اعتبار تکمیل و تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.
استاندار کردستان با اشاره به تزریق قابل توجهی اعتبارات برای اتمام پروژه‌های احداث سد، گفت: امسال برای تکمیل و بهره‌برداری از برخی سدهای استان ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده و بیش از ۱۰۰ کیلومتر راه روستایی نیز در سطح استان آسفالت خواهد شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online