ایرنا/ مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی گفت: برق مصرفی روستای نجات‌آباد شهرستان طبس که بر اثر توفان قطع شد، با مولد اضطراری تامین شده است.

سید ابوالحسن میرجلیلی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بامداد امروز بر اثر وزش باد شدید در روستای نجات‌آباد بخش دستگردان تعدادی تیر برق سقوط کرد و برق این روستا قطع شد.
وی گفت: با اعلام گزارش این حادثه بلافاصله نسبت به استقرار مولد اضطراری اقدام شد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: توفان سبب سقوط ۱۲ تیر برق در این روستا شد و خسارت دیگری تاکنون گزارش نشده است.
وی اظهار داشت: شرکت برق در حال رفع خسارت‌های به وجود آمده در این روستا است و در حال حاضر برق مصرفی با مولد اضطراری تامین می‌شود.
اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی روز پنجشنبه گذشته درباره وزش باد شدید همراه با گرد و خاک در این استان هشدار سطح زرد (آگاهی) صادر کرد.
طبق این هشدار با تقویت اختلالات فشار در سطح زمین، وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک تا اواسط هفته جاری ادامه خواهد داشت.
احتمال بروز خسارت در اثر کاهش دید ناشی از گرد و خاک و وزش باد شدید، احتمال اختلالات موقت در آمد و شد جاده‌ای به ویژه در نوار شرقی و شمالی استان از مهمترین توصیه‌های کارشناسان هواشناسی خراسان جنوبی در این مدت است.
استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند و ناحیه بادخیز است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today