ایسنا/ رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج گفت: درست است که ستاد تنظیم بازار کشور نرخ ۱۵ هزار را را اعلام کرده ولی باید فکری به حال تامین آن از طریق جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام نیز بشود چون تا وقتی عرضه به اندازه نیاز نباشد نمی‌توان به کاهش قیمت‌ها امید بست.

عباس وحیدی رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج با اشاره افزایش نرخ مرغ در روزهای اخیر اظهار کرد: گرانی مرغ تنها مختص البرز نیست و از چند روز اخیر تمامی استان‌های کشور با این مساله درگیر هستند.
وی ادامه داد: طی چند روز گذشته قیمت مرغ به بیش از ۱۷ هزار تومان رسید و این مساله نگرانی زیادی در مردم ایجاد کرد و بازتاب زیادی داشت.
وی توضیح داد: برای تعادل بخشی به وضعیت پیش آمده ستاد تنظیم بازار در بخشنامه‌ای اعلام کرد که مرغ نهایتاً باید با قیمت ۱۵ هزار تومان به فروش برسد و در نهایت استان‌ها می توانند با پنج درصد کاهش یا افزایش نسبت به این نرخ مرغ را عرضه کنند.
این مسئول اضافه کرد: درست است که ستاد تنظیم بازار کشور نرخ ۱۵ هزار را را اعلام کرده ولی باید فکری به حال تامین آن از طریق جهاد کشاورزی و شرکت پشتیبانی دام نیز بشود چون تا وقتی عرضه به اندازه نیاز نباشد نمی‌توان به کاهش قیمت‌ها امید بست.
وحیدی با بیان اینکه امروز در ستاد تنظیم بازار استان مصوب شد مرغ با قیمت ۱۵ هزار و ۷۵۰ تومان به مردم عرضه شود، توضیح داد: البته تا اجرای این مصوبه ممکن است چند روزی طول بکشد.
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری شهرداری کرج ادامه داد: بالا رفتن قیمت مرغ در چند روز اخیر باعث شده بود تا حدودی برای توزیع آن در بازار روزها با مشکل مواجه شویم ولی در تلاشیم به سرعت این مساله را حل کنیم.
وی افزود: در کنار مرغ تازه، بنا شده توزیع گوشت مرغ منجمد نیز در دستور کار بازار روزها قرار بگیرد تا بتوان تا حدودی افزایش بی رویه قیمت مرغ را کنترل کرد.
وی در پاسخ به اینکه آیا طی چند روز اخیر شاهد افزایش نرخ گوشت قرمز بوده‌ایم یا خیر گفت: نرخ گوشت قرمز تفاوتی نکرده و به وفور در بازار موجود است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday