ایرنا/ استاندار لرستان گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی، درصدهای مشخصی برای افزایش اجاره بها مشخص شده که اجرای آن با جدیت در استان پیگیری می‌شود.

سیدموسی خادمی، استاندار لرستان اظهار کرد: موضوع مسکن از مهمترین دستور کارهای این روزهای دولت است که با جدیت در پی حل معضلات این حوزه هستیم.
او اظهار داشت: با تصمیم ستاد ملی، از امروز نظارت بر قیمت مسکن و اجاره املاک در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد در ۲ بخش بلندمدت و کوتاه مدت این مشکل برطرف شود.
وی تصریح کرد: کاهش قیمت مسکن از طریق طرح اقدام ملی و واگذاری زمین ارزان قیمت به افراد فاقد مسکن و انبوه سازان به ویژه واگذاری اراضی بلا استفاده دولتی از روش های بلندمدت عنوان شد که در لرستان نیز در حال شناسایی این اراضی جهت واگذاری هستیم.
استاندار لرستان گفت: در رابطه با روش کوتاه مدت حل مشکلات مسکن مقرر شد از امروز تمدید قرارداد املاکی که اجاره آنها به پایان رسیده است، محدودیت هایی وضع شود بدین ترتیب که در تهران حداکثر تا سقف ۲۵ درصد، کلان شهرها تا ۲۰ درصد و سایر شهرهای کشور تا ۱۵ درصد افزایش اجاره بها نسبت به سال گذشته لحاظ شود.
خادمی افزود: با توجه به مصوبه ستاد ملی، قیمت اجاره مسکن برای لرستان تا سقف ۱۵ درصد لحاظ می شود و در صورت بروز هر گونه تخلف با بنگاه های معاملات املاک و طرفین قرارداد برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today