ایرنا/ استاندار ایلام تاکید کرد: مناطق دارای وضعیت قرمز از نظر شیوع ویروس کرونا با محدویت تردد روبه‌رو می‌شوند.

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام از اعمال محدودیت ها در مناطق قرمز کرونا خبر داد و گفت: طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، هر شهرستانی که به وضعیت قرمز می رسد ستاد استانی می تواند برای محدودیت یک هفته ای به وزیران بهداشت و کشور پیشنهاد بدهد تا در نهایت با تصویب رییس جمهوری به مرحله اجرا گذاشته شود.
وی افزود: همچنین از ۱۵ تیرماه، زدن ماسک در تمام محل های تجمع الزامی می‌شود.
استاندار ایلام از دیگر تصمیمات ستاد ملی کرونا گفت و یادآور شد: طبق مصوبه ستاد کرونا از فردا اضافه اجاره بها نسبت به سال قبل نباید در تهران بیشتر از ۲۵ درصد، در کلان شهرها بیشتر از ۲۰ و در بقیه شهرها بیشتر از ۱۵ درصد باشد.
سلیمانی دشتکی با اشاره به این مطلب که در شرایط فعلی راهی جز مدیریت کرونا نداریم، گفت: برای مقابله با کرونا همه باید اصول بهداشتی را رعایت کنیم و فعلا راه دومی هم در کار نیست.
وی با تاکید بر اینکه در شرایط پیش رو همه باید با رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به هم کمک کنیم، اضافه کرد: در روند مقابله با بیماری کرونا باید مراقب سالمندان و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، باشیم.
استاندار ایلام با هشدار اینکه خطر ابتلا به کرونا در کمین شهروندان است، یادآور شد: باید به شدت مراقبت کرد چرا که حضور در تجمعات، گردهمایی ها، مراسمات جشن و عزا به صورت گروهی، عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در محیط‌های اجتماعی و محل کار و عدم استفاده از ماسک حرکت در جهت ابتلا به بیماری کرونا محسوب می‌شود و تاوان سختی برای کسانی که به این هدف خطرناک می رسند، متصور است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today