باشگاه خبرنگاران/ در پی تخریب اثر ملی امامزاده حمزه ماهشهر، مسئولان اداره‌کل میراث فرهنگی خوزستان نشستی به منظور بررسی موضوع با رئیس دادگستری شهرستان برگزار کردند.

پس از تخریب بقعه متبرک امامزاده حمزه شهرستان ماهشهر و شکایت اداره‌کل میراث فرهنگی استان خوزستان از عاملان تخریب، احمدرضا حسینی بروجنی معاون میراث فرهنگی و سعید محمدپور مسئول حقوقی اداره‌کل استان در دادگستری ماهشهر حضور و پیگیر روند بررسی پرونده شکایت شدند.
در این زمینه طی نشستی که با رئیس دادگستری شهرستان ماهشهر برگزار شد، معاون میراث فرهنگی خوزستان با بیان ارزش‌های تاریخی این امامزاده، بر بازسازی بنا مطابق با قوانین و ضوابط حاکم بر آثار تاریخی تأکید کرد، ضمن اینکه مسئول حقوقی اداره‌کل نیز خواستار پیگیری ویژه پرونده و مجازات عاملان تخریب شد.
در همین خصوص، محمدی رئیس دادگستری شهرستان نیز پس از اظهارات معاون میراث فرهنگی و مسئول حقوقی نسبت به با ارزش بودن اثر موصوف تأکید و اعلام کرد: باتوجه به حساسیت‌های به وجود آمده و مطالبات مردمی، پرونده دادرسی به‌طور ویژه بررسی و نتیجه اعلام خواهد شد.
هیچگونه مجوزی از سوی اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان و اداره میراث فرهنگی شهرستان مبنی بر تخریب اثر تاریخی امامزاده حمزه صادر نشده بود و اداره اوقاف شهرستان خودسرانه اقدام به تخریب کرده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today