ایرنا/ رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرونده تخلف چند شهرداری این استان در دست بررسی است و به زودی برای آن ها رای صادر خواهد شد.

حسن نگین تاجی، رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بدون هیچ گونه تبعیضی با متخلفان در حوزه های مختلف برخورد خواهد شد.
وی با اشاره به صدور رای عضو شورای شهر دوگنبدان و همدستانش به اشد مجازات، افزود: افراد این باند وجوه دریافتی از شهروندان برای تمدید پروانه ساخت، عوارض ساختمان و دیگر موراد را با استفاده از اسناد جعلی به حساب خود واریز می کردند و در نهایت شناسایی و مجازات شدند.
نگین تاجی تصریح کرد: دادگستری این استان پذیرای مراجعات مردمی است و حتی کسانی که در خصوص مسائل و مشکلات موجود هشدار دهند حمایت خواهند شد.
رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در مدت هفت ماه گذشته تاکنون بیش از ۳ هزار نفر به ملاقات مردمی داشته ایم.
وی تاکید کرد: دادگستری استان رویه علمی و تخصصی را در پیش گرفته است و به عنوان نمونه ۲۰ عنوان دعوا به ۲۰ قاضی نخبه و متخصص داده شده تا بر روی این مسائل کار شود.
نگین تاجی تصریح کرد: همچنین در کارگروه های مختلف از جمله کارگروه اقتصادی از ظرفیت نخبگان و اساتید دانشگاه استفاده خواهد شد و با همکاری آن ها تاکنون ۵۰ واحد راکد به چرخه تولید بازگردانده شده است.
رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بحث احقاق حقوق عامه از دیگر اولویت‌های دستگاه قضایی استان خواهد بود که به طور مثال بحث رفع تصرفات و جلوگیری از زمین خواری از مصاذیق این امر است.
وی بیان کرد: به منظور پیشگیری از هر گونه رانت خواری از این پس تمامی واگذاری ها در سطح استان با اجازه دادگستری صورت خواهد گرفت و در این مدت هفت ماهه ۲۸۰ هکتار از اراضی ملی از دست سودجویان آزاد شده است.
نگین تاجی از مردم خواست به محض اطلاع از هر گونه تعرض و زمین خواری و موارد مشابه موراد را سریعا به دستگاه قضا اطلاع دهند.
رئیس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: عدالت اجتماعی زمانی محقق می شود که قانون به موقع و صحیح اجرا شود.
وی با اشاره به مقابله با استخدام های بی ضابطه، ابراز داشت: این مهم به جد در دستور کار دستگاه قضایی استان است و به عنوان نمونه در خصوص استخدام کارگران در بیمارستان شهید جلیل یاسوج، کیفر خواست مدیر مربوطه صادر شده است.
نگین تاجی با اشاره به اجاره بهای منازل در استان، افزود: به زودی در بحث اجاره نامه ها نیز ورود خواهیم کرد و قانون هایی در این خصوص در حال تصویب است که به صاحب خانه ها اجازه نخواهد داد که از یک میزان مشخص نرخ را سالانه بالاتر ببرند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today