فارس/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از ثبت بیشترین آمار کرونایی‌ها از ابتدایی شیوع این بیماری در استان خبر داد.

پرویز یزدان‌پناه، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از بستری شدن 38 بیمار مبتلا به کووید 19 در هشتمین روز از تیرماه 99 در بیمارستان های استان خبر داد.
وی افزود: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 1039 مورد گزارش شده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به اینکه چهار بیمار مبتلا به کرونا در بخش آی سی یو بستری هستند، بیان کرد: جواب 278 نمونه از آزمایشگاه های سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد که متاسفانه امروز بیشترین آمار مبتلایان را از زمان شروع بیماری در استان داشتیم.
یزدان‌پناه اذعان داشت: بیشترین موارد مثبت در چرام ( ٤٦درصد)، گچساران(٢٤درصد) و کهگیلویه(٢٢ درصد) بوده و ٨ درصد باقیمانده مربوط به شهرستان‌های، بویراحمد، دنا و لنده است.
وی گفت: در زمان حضور در فروشگاه ها و اماکن عمومی باید ضمن رعایت نکات بهداشتی به شدت مراقب حفظ فاصله مناسب از افراد باشیم و پس از بازگشت به منزل نیز ضروری است دست‌ها و وسایل خود را ضدعفونی نماییم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ادامه داد: متاسفانه در این مدت شاهد برگزاری تجمعات گسترده‌ای، چون جشن‌های عروسی و مراسمات ترحیم و تدفین بودیم و ادامه این روند می‌تواند فاجعه‌آفرین باشد؛ بنابراین به مردم هشدار می‌دهیم که بیش از پیش مراقب خود باشند و با سهل انگاری، سلامت خود و جامعه را به خطر نیاندازند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today