باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شیراز گفت: ماموریت‌های مربوط به کروناویروس، ۵۰ درصد در اورژانس شیراز افزایش یافته است.

محمدجواد مرادیان، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی شیراز، با اشاره به افزایش ماموریت‌های ویژه کروناویروس در اورژانس شیراز، در این باره اظهار کرد: از ابتدای تیرماه امسال تاکنون مأموریت‌های مرتبط با ویروس کرونا ۵۰ درصد نسبت به مدت مشابه ماه‌های فروردین و اردیبهشت افزایش یافته است که در امر انتقال بین بیمارستانی بیماران کرونایی نیز شاهد افزایش چشمگیری هستیم.
او افزود: افزایش ۵۰ درصدی ماموریت‌های مرتبط با کروناویروس در اورژانس ۱۱۵، زنگ خطر جدی است که باید مردم به آن توجه کنند.
محمدجواد مرادیان ادامه داد: از ابتدای تیرماه امسال تاکنون، حدود ۱۲ هزار تماس در سامانه ۱۱۵ شیراز به ثبت رسیده که از این تعداد در حدود ۳ هزار تماس منجر به اعزام آمبولانس و انجام ماموریت از سوی تیم‌های امدادی اورژانس شیراز شده است.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: ما باید با وجود این ویروس شرایط زندگی خود را سازگار کنیم، اما رعایت نکردن نکات بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک می‌تواند آمار مبتلایان را به شکل ناگهانی افزایش دهد و بار زیادی را در زمان کوتاهی به سیستم درمانی وارد کند.
مرادیان توصیه کرد: برای پیشگیری از ابتلا به کروناویروس، استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از تردد‌های غیرضروری و دوری از تجمعات الزامی است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online