فارس/ مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان گفت: سال گذشته یک میلیون و 307 هزار لیتر فروآورده نفتی قاچاق در استان کشف شده که نسبت به سال قبل از آن 43 درصد رشد داشت.

عبدالله گیتی‌منش مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، به برخی از اقدامات انجام شده این دستگاه در راستای مقابله با قاچاق اشاره و اظهار کرد: طی سال گذشته 9 جلسه کارگروه مبارزه با قاچاق فرآورده‌های نفتی با حضور دستگاه‌های ذیربط در استان برگزار شد.
وی خاطرنشان کرد: خروجی این جلسات 56 مصوبه بود که 18 مصوبه برجسته آن پیگیری و اجرا شده است.
به گفته مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان، 4 هزار و 380 گشت مشترک به منظور بازدید از مصرف کنندگان عمده با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط انجام شده است.

فعالیت 425 جایگاه عرضه سوخت در استان
وی از فعال‌بودن 425 جایگاه عرضه سوخت در استان خبر داد و اظهار کرد: با حضور نمایندگان فرمانداری، سازمان تعزیرات حکومتی، نماینده اداره کل استاندارد، نماینده پلیس امنیت اقتصادی و بازرسین شرکت نفت از این جایگاه‌ها بازدید شده است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان از کشف برخی تخلفات در حوزه قاچاق سوخت در مرز باشماق مریوان و سیرانبند بانه در فرآیند انجام گشت‌های مشترک و مستقل خبر داد.
وی اضافه کرد: فروش نفتگاز به ساکنین شعاع 20 کیلومتر مرزی استان بر اساس طرح اعلام شده و هماهنگی کامل کمیسیون و واگذاری کامل عملیات فروش سوخت و پالایش باک وسائط نقلیه خروجی از کشور در پایانه مرزی باشماق انجام شده است.
گیتی‌منش افزود: در سال گذشته در مجموع به 756 پرونده رسیدگی شده و 24 میلیارد و 255 میلیون و 212 هزار ریال غرامت برای متخلفین تعیین شد.
وی اضافه کرد: همچنین در سال گذشته یک میلیون 307 هزار لیتر فروآورده نفتی قاچاق در استان کشف شده که نسبت به سال قبل از آن 43 درصد رشد داشته است.
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کردستان به اجرای طرح توزیع الکترونیکی خانوارهای نفت سفید سوز با استفاده های دستگاه های pos در سطح استان گریزی زد و گفت: به منظور ساماندهی عرضه نفت سفید و جلوگیری از قاچاق سوخت نسبت به اجرای طرح توزیع الکترونیکی خانوارهای نفت سفید سوز با استفاده از دستگاه های pos انجام شده و در حال حاضر سوخت مورد نیاز خانوارها بدون مشکل تامین می شود.
به گفته گیتی‌منش، در مجموع سوخت مورد نیاز 25 هزار و 930 خانوار شامل 2 هزار و 797 خانوار شهری و 23 هزار و 133 خانوار روستایی تامین می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online