فارس/ معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: در بازدیدهای واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی در سه ماهه نخست امسال، ۵۶ متخلف بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند.

حمیدرمضانی، معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان شمالی با اشاره به بازدیدهای واحد نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اظهار کرد: در بازدیدهای نظارتی سه ماهه این اداره کل از واحدهای تولید، فرآوری، نگهداری و توزیع فرآورده‌های خام دامی در استان که از ۱۲ هزار و ۸۰۰ مورد فراتر رفت، ۲۷۲ تخلف بهداشتی در بازرسی‌ها، کشف و پرونده ۵۶ مورد با مشخص شدن نتایج نهایی آزمایش‌ها به مراجع ذیصلاح قضایی ارجاع داده شد.
وی هم‌چنین از پلمب یک واحد متخلف در همین ارتباط و صدور احکام جریمه نقدی به میزان بیش از ۷۷ میلیون ریال توسط مراجع قضایی استان خبر داد.
معاون سلامت اداره‌کل دامپزشکی خراسان شمالی از عموم شهروندان خواست هنگام خرید فرآورده‌های پروتئینی به نشان و برچسب الصاقی دامپزشکی و تاریخ تولید و انقضای درج‌شده روی بسته‌بندی محصول دقت کنند و درصورت مواجهه با هرگونه تخلف بهداشتی در این مراکز، با سامانه تلفنی ۱۵۱۲ تماس بگیرند تا در اسرع وقت بازرسان بهداشتی دامپزشکی در سراسر استان موضوع را بررسی کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today