تسنیم/ رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان گفت: قیمت انواع میوه‌های تابستانی در بازار همدان نسبت به سال گذشته سیر نزولی داشته است.

رضا البرزی، رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان اظهار داشت: فراوانی میوه در بازار سبب تعدیل و ثبات در نرخ انواع میوه های تابستانی شده است.
وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال محصولات باغات دچار سرمازدگی نشد، ابراز کرد: همین امر سبب افزایش بار و فراوانی میوه در نقاط مختلف کشور شده است.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان با تاکید براینکه با گرم شدن هوا محصولات بیشتری از مناطق مختلف کشور وارد استان می‌شود، تصریح کرد: هرچه میزان عرضه بیشتر باشد قیمت آن کالا ارانتر می‌شود.
البرزی با بیان اینکه در مجموع هزینه‌های تولید باغداران بالا رفته، اظهار داشت: میانگین تولید هر کیلو محصول برای باغداران 5 هزار تومان است.
وی به قیمت انواع میوه در بازار همدان اشاره کرد و گفت: نرخ هر کیلو توت فرنگی بین 7 تا 9 هزار تومان، گیلاس 10 تا 15 هزار تومان و زرد آلو نیز 6 تا 10 هزار تومان است.این قیمت‌ها نسبت به ماه گذشته کاهشی بوده است.
رئیس اتحادیه میوه و تره بار همدان از کاهش قیمت سیب زمینی و پیاز خبر داد و ابراز کرد: نرخ این دو نوع کالا بین 2 تا 3 هزار تومان است که نسبت به سال گذشته ارزانتر شده است.
البرزی از کاهش قیمت موز خبر داد و گفت: نرخ موز که در ماه های گذشته به 27 هزار تومان هم رسیده بود، امروز با قیمت 12 تا 13 هزار تومان فروخته می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today