باشگاه خبرنگاران/ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: اگر عدم رعایت مسائل اجتماعی و فاصله‌گذاری اجتماعی به همین صورت باشد، احتمال بازگشت محدودیت‌ها وجود دارد.

سید احمد هاشمی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: درجه اهمیت مردم نسبت به این ویروس به‌شدت کاسته شده و بسیاری این ویروس را تمام شده می‌دانند در حالی که این‌گونه نیست.
وی بیان کرد: شیوع کرونا در خراسان شمالی وضعیت باثباتی ندارد و نمی‌توانیم نتیجه قطعی درباره شیوع بیماری در استان اعلام کنیم.
هاشمی تصریح کرد: مردم به مسائل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی کمتر اهمیت می‌دهند و در مراکز تجمعی نظیر مراکز تعویض پلاک، تالار‌های عروسی و مراسمات عزا شاهد حضور گسترده مردم هستیم که این موضوع واقعاً خطرناک است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ادامه داد: در تالار‌های عروسی فقط باید ۵۰ درصد ظرفیت مکان مورد استفاده قرار گیرد همچنین استفاده از ماسک در اجتماعات و مکان‌های سربسته یک الزام اولویت‌دار است که مردم باید این موضوع را به جدیت دنبال کنند.
وی گفت: اگر وضع به‌همین منوال باشد و با توجه به تغییر مکرر وضعیت شهر‌های استان از زرد به قرمز و بالعکس، شاید در هفته‌های آتی مجبور شویم برخی از محدودیت‌ها را دوباره بازگردانیم.
هاشمی افزود: در روز‌های گذشته بسیاری از مراجعین و مواردی که تست آن‌ها مثبت بود، هیچ علامتی نداشتند و این نشان‌دهنده مرموز بودن این ویروس خطرناک است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today