ایسنا/ استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۰ عامل موثر در گرایش افراد جامعه به اعتیاد در استان مشخص شود، سپس بر اساس نتایج مطالعات، برنامه‌ریزی‌ها را در حوزه موادمخدر براساس اولویت این موضوعات متمرکز کرد.

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای مبارزه با موادمخدر در چهارمحال و بختیاری با اشاره به تبعات مصرف موادمخدر بر افراد و جامعه، اظهار کرد: باید تبعات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی مصرف موادمخدر برای مردم بازگو شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری یکی از دلایل عمده مصرف موادمخدر در بین جوانان را مطرح شدن و دیده شدن در جمع دوستان عنوان کرد و گفت‌: باید با اقدامات پیشگیرانه این قشر را از عواقب مصرف موادمخدر آگاه کرد تا به این سمت کشیده نشود.
وی با بیان اینکه سیاست‌های بین‌المللی در بحث اعتیاد موثر است، خاطرنشان کرد: اعتیاد اقتصاد جهانی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و برخی افراد در برخی کشورها به دنبال گسترش اعتیاد در جامعه هستند.
عباسی در خصوص مطالعات صورت گرفته در حوزه موادمخدر، توضیح است: نیاز است مطالعات انجام شده در حوزه موادمخدر را باتوجه به وضعیت چهارمحال و بختیاری بومی‌سازی کنند، سپس بحث مبارزه با موادمخدر بومی‌سازی شود.
استاندار چهارمحال و بختیاری در خصوص نتیجه‌بخش نبودن اقدامات حوزه موادمخدر، بیان کرد: بحث مبارزه با موادمخدر بسیار گسترده است، بنابراین شاید اقدامات صورت گرفته نمود عینی نداشته است.
وی با تأکید بر اینکه مسئولان در حوزه مبارزه با موادمخدر باید به وظایف خود عمل کنند تا شاهد موفقیت در این حوزه باشیم، تأکید کرد: ادارات فرهنگی و تبلیغی باید در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشند.
عباسی خاطرنشان کرد: ۱۰ عامل موثر در گرایش افراد جامعه به اعتیاد مشخص شود، سپس با یک مطالعه میدانی مشخص شود کدام یک از عوامل تأثیر بیش‌تری در این مسئله دارند، سپس در برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات و بحث مبارزه و پیشگری از موادمخدر در چهارمحال و بختیاری از نتایج این مطالعه استفاده شود.
عباسی تأکید کرد: اگر عوامل موثر در گرایش افراد به استفاده از موادمخدر صنعتی و سنتی در چهارمحال و بختیاری مشخص شود، می‌توان برنامه‌ریزی را بر این موضوع متمرکز کرد و این عوامل را برای آگاه‌سازی جامعه انتشار دهیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday