باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: ۵۵ بیمار مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان‌های تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند.

نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه با آغاز روند مجدد صعودی ابتلاء به کرونا در سطح کشور، استان سمنان نیز شاهد افزایش شمار مراجع سرپایی و رشد میزان مبتلایان به این ویروس است گفت: در حال حاضر ۵۵ بیمار مشکوک به کرونا در سه بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان بستری هستند که ۱۳ نفر از بستری‌شدگان در بخش مراقبت‌های ویژه هستند.
وی با تأکید بر اینکه احتمال دارد طی چند روز آینده با افزایش میزان مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی و درمانی استان، وضعیت رنگ شهرستان‌های استان تغییر کند افزود: بی‌تردید، تلاش و اقدامات به هنگام ما در امروز، منجر به پیشگیری و کاهش ابتلاء در روز‌های آینده خواهد بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه میزان رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک به شکل چشمگیری در میان مردم کاهش‌ یافته است، تصریح کرد: این زنگ خطری برای سلامت عمومی مردم استان سمنان به شمار می‌رود و باید تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شود.
دانایی با تأکید بر اینکه برداشتن برخی محدودیت‌های کرونایی به‌منزله‌ اتمام تهدید انتشار ویروس کرونا یا کاهش خطرات آن نیست، گفت: هر یک از شهرستان‌های استان، از نظر شیوع کرونا در وضعیت‌های متفاوت و غیر یکسان هستند، بنابراین نمی‌توان نسخه‌ی واحدی برای تمام شهرستان‌ها پیچید.
وی با بیان اینکه در صورتی‌که طی چند روز آینده تغییری در روند رعایت نکات بهداشتی توسط مردم و وضعیت ابتلاء به کرونا ایجاد نشود مجبور خواهیم شد، برخی از محدودیت‌های کرونایی را مجدداً اعمال کنیم، بیان کرد: افزایش آمار مثبت سرپایی در میان مراجعه‌کنندگان جهت آزمایش‌های تشخیص کرونا، نشان از چرخش ویروس و آلودگی محیطی دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به اینکه تمامی کارکنان بهداشت و درمان استان از آغاز شیوع کرونا خالصانه و عاشقانه تلاش کرده‌اند تا مردم در آرامش و آسایش باشند، ابراز کرد: اجباری شدن استفاده از ماسک در محل‌های پر ازدحام و دستگاه‌های اجرایی، نقش بسزایی در کاهش شیوع و قطع زنجیره انتقال کرونا خواهد داشت.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today