باشگاه خبرنگاران/ دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: موارد شناسایی شده به ویروس کرونا در شهرستان‌های شاهرود و میامی رو به افزایش است.

رضا چمن رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود اظهار کرد: به دنبال روند صعودی ابتلا به ویروس کرونا در کشور و خصوصا مناطق همجوار، شاهد افزایش موارد شناسایی شده این بیماری در شهرستان‌های شاهرود و میامی هستیم.
وی با بیان اینکه مردم دستورالعمل‌های بهداشتی را به‌دقت رعایت کنند، افزود: اگر چه براساس شاخص بستری کماکان شهرستان‌های تحت پوشش این دانشگاه در وضعیت سفید قرار دارند، ولی این شرایط شکننده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود تصریح کرد: استفاده از ماسک توسط افراد مبتلا و دارای علائم، رعایت فاصله بیش از یک متر از همدیگر در تمامی محل زادحام جمعیت و حتی محافل خانگی و جلسات اداری، استفاده از ماسک توسط اطرافیان، محافظت از ترشحات مجازی تنفسی خصوصا در هنگام سرفه و عسطه و شستشوی مکرر دست‌ها بهترین راه پیشگیری از ویروس کرونا است.
چمن با بیان اینکه بهترین راه درمان ویروس کرونا، پیشگیری است، بیان کرد: طی سه روز اخیر ۲۰ مورد جدید شناسایی شده اند که در مجموع آمار کل موارد مثبت تاکنون به ۸۲۳ نفر رسیده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today