ایرنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز با ابراز نگرانی از افزایش شمار مبتلایان به کرونا در این استان اعلام کرد: طبق بررسی ها بیماری کرونا مرتب در حال تغییر ماهیت است.

دکتر حسین کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: کرونا دارای علائم و حرکتی غیر قابل پیش بینی بوده و مرتب تغییر ماهیت می دهد، هر زمان با یک شکل بیماری مواجه هستیم ،در ابتدا بیشترین علائم تب بود و بعد از مدتی مشاهده شد که تب در همه افراد نیست، درد عضلانی شدید، بی حسی ، تغییر چشایی و بویایی به علائم افزوده شد و در مراحل پیشرفته به سمت سرفه و تنگی نفس می رفت .
وی ادامه داد: به تدریج علائم دیگری ثبت شد مانند علائم گوارشی شامل تهوع ، دلپیچه، اسهال و استفراغ و اکنون نیز علائم پوستی و چشمی اضافه شده است .
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان داشت : این بیماری با یک سری علائم شروع شد و هربار علائم دیگری به آنها اضافه می شود.
کریم در خصوص وضعیت استان البرز گفت : با اینکه در آغاز موج اول کرویا شیب تند پیدا کرد اما با همکاری خوب مردم این موج کاهش یافت و حتی چند هفته مرگ و میرهای کرونایی در استان متوقف شد اما اکنون حدود ۲ هفته است که میزان شیوع این بیماری به سرعت بالا رفته و نگران کننده می باشد.
وی اظهار داشت : تا قبل از ۲ هفته پیش آمار بستری ها در استان پایین آمد و حدود ۲ بخش به درمان بیماران کرونا اختصاص دادیم ، همه بیمارستان روال عادی کاری داشتندتا وضعیت سفید پیش رفتیم اما به یکباره موج دوم رخ داد و آمار و ارقام نشان می دهد که با شیبی تند در حال افزایش است .
رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز افزود: اکنون باید موضوع رعایت فاصله اجتماعی ، استفاده از ماسک ، دستکش و مواد ضدعفونی کننده بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گیرد و در ادارات و مکان های تجمعی موضوع پروتکل های اجباری شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghTCfgcu5kChmg
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday