تسنیم/ مدیرکل سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان از کشف یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال سوءاستفاده مالی در سال گذشته در استان خبر داد.

حسن امامی مدیرکل سازمان بازرسی سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طی سال گذشته در پی بازرسی‌های به‌عمل‌آمده توسط نیروهای سازمان بازرسی در شهرهای استان سیستان و بلوچستان یک هزار و 100 میلیارد ریال سوءاستفاده مالی کشف شده است.
مدیرکل سازمان بازرسی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه 453 میلیارد ریال از این مبلغ به خزانه دولت واریز شده و مابقی در حال پیگیری است، افزود: در پی بازرسی‌های انجام شده 176 هکتار از اراضی تصرفی رفع تصرف شد که پرونده‌های آن در حال رسیدگی است.
وی تصریح کرد: بررسی همکاران ما نشان می‌دهد فرار مالیاتی، عدم پرداخت به موقع مطالبات مالیاتی از مودیان، بخشودگی مالیاتی بدون مستندات و خارج از قوانین، قاچاق کالا و واردات غیرمجاز مهمترین آسیب‌ها حوزه اقتصادی استان است.
امامی با تاکید بر اینکه مقابله با فساد اولویت اصلی قوه قضائیه است، ادامه داد: تلاش ما در سازمان بازرسی بر احقاق حقوق مردم و مقابله با مفسدان متمرکز است و در این مسیر هیچ تعارفی با متخلفان نداشته و نخواهیم داشت.
مدیرکل سازمان بازرسی استان سیستان و بلوچستان اضافه کرد: شفاف‌سازی عملکرد دستگاه‌های اجرایی مهمترین راهکار مبارزه با پدیده شوم فساد در دستگاه‌های مختلف است و تاکید داریم اطلاعات دستگاه‌ها باید با بهره‌گیری از فن‌آوری روز برخط و قابل رصد لحظه‌ای باشد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today