پایگاه خبری پلیس/ جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی از دستگیری متهمان فیشینگ با شگرد فروش بسته اینترنتی وشناسایی 124 شاکی در سراسر کشور خبر داد .

سردار ابراهیم قربان زاده، جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان در شهرستان نیشابور مبنی بر برداشت غیرمجاز 23 میلیون ریال از حساب بانکی او توسط فردی ناشناس، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی افزود: بررسی کارشناسان پلیس فتا نیشابور برابر اظهارات شاکی پرونده حاکی از آن بود که فرزند 16 ساله اش با یک کانال در شبکه اجتماعی تلگرام که تبلیغات فروش بسته‌های اینترنتی 10 گیگابایتی با مبلغ 2 هزار تومان داشت آشنا و مشخصات کارت بانکی پدرش را ارسال می‌کند که پس از این ماجرا، مبلغ 23 میلیون ریال به صورت غیرمجاز برداشت می شود.
قربان زاده خاطرنشان کرد: کارآگاهان سایبری پس از انجام تحقیقات فنی و پلیسی دریافتند این برداشت غیرمجاز به‌وسیله یک ربات که توسط مدیر کانال هدایت می‌شد صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: پلیس در ادامه تحقیقات خود، متهم پرونده که در شهرستان دیگری بود را با استفاده از شگردهای پلیسی به نیشابور هدایت و پس از هماهنگی قضایی او را در اقدامی ضربتی دستگیر کرد.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: متهم 21 ساله در مواجهه باادله و مستندات پلیس به بزه انتسابی اعتراف و همدست 46 ساله اش نیز که تحت تعقیب قضائی از شهرستان کاشمر بود را معرفی کرد.
قربان زاده خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا همدست متهم را نیز در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او یک دستگاه لپ تاپ به همراه 2 دستگاه گوشی تلفن همراه کشف کردند.
وی تصریح کرد: کارشناسان در ادامه تحقیقات فنی و دیجیتالی و بررسی 662 شماره کارت ثبت شده از شاکیان پرونده های فیشینگ متوجه شدند متهم تاکنون در 124 مورد پرونده کلاهبرداری مربوط به فروش شارژ و بسته‌های اینترنتی در سطح کشور به مبلغ 500 میلیون ریال نقش داشته که با همکاری پلیس فتای استان این شاکیان شناسایی شدند.
جانشین فرمانده انتظامی خراسان رضوی با اشاره به این که تحقیقات برای شناسایی دیگر شاکیان پرونده ادامه دارد به شهروندان توصیه کرد: با توجه به اینکه وقوع این گونه جرایم ناشی از سهل‌انگاری دارنده حساب بانکی در استفاده و نگهداری از اطلاعات بانکی حساب خود از جمله شماره حساب و رمز عبور و یا اعتماد بی‌جا است بنابراین باید افراد با رعایت توصیه‌ها و هشدارهای پلیس، پیشگیری آگاهانه‌ای داشته و تهدیدات در این رابطه را به حداقل برسانند.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید