تسنیم/ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: ۸۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا که در بیمارستان‌های استان گلستان بستری هستند اذعان دارند که پس از شرکت در مراسم عروسی به کرونا مبتلا شده‌اند.

سراج الدین عارف‌نیا، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان اظهار داشت: در حال حاضر شهرستان‌های گنبدکاووس، بندرگز، بندرترکمن، گالیکش، کلاله، علی آباد کتول و مراوه تپه در وضعیت قرمز کرونا هستند و شهرستان‌های گرگان، کردکوی، گمیشان، مینودشت، رامیان، آزادشهر و آق‌قلا در وضعیت زرد قرار دارند.
وی افزود: روند ابتلا به کرونا در شرق گلستان افزایشی بوده به‌طوری که ظرفیت مراکز درمانی گنبدکاووس تکمیل شده و در صورت ادامه این روند مجبور هستیم تعدادی از درمانگاه‌ها را به امکانات بستری مجهز و به بخش بیماران کرونایی تبدیل کنیم زیرا در غیر این صورت بیماران باید در راهروی بیمارستان‌ها بستری شوند.
وی ادامه داد: محدودیت‌ها در شهرهای با وضعیت قرمز کرونا در استان گلستان اعمال شده و با ادامه وضعیت قرمز، محدودیت‌ها هم ادامه خواهد داشت.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزاری مراسم عروسی به‌ویژه در مناطق ترکمن‌نشین را مهم‌ترین دلیل افزایش مبتلایان در استان دانست و گفت: در هفته‌های اخیر برگزاری عروسی به‌ویژه در منازل و محله‌ها موجب رشد مبتلایان به کرونا در گلستان شده است.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today