مهر/ فرماندار پاوه گفت: آتش سوزی در منطقه بوزین و مرخیل مهار شد.

پرویز ایده پور فرماندار پاوه اظهار داشت: منطقه بوزین و مرخیل از ارتفاعات جنگلی و مرتعی است و در طول سال به ویژه فصل تابستان دچار حریق‌هایی می‌شود.
وی افزود: در طول هفته ۲ بار آتش سوزی در این منطقه واقع شد که روز گذشته نیروهای مردمی، جمعیت هلال احمر، محیط زیست، نیروهای گردان ۱۱۴ تیپ تکاور انصارالرسول، نیروهای دهیاری و بخشداری برای اطفا حریق وارد عمل شدند.
فرماندار پاوه تصریح کرد: در ساعت ۱۸ روز گذشته آتش با وزیدن بادهای محلی شعله ور تر شد و نیروها نیز به منظور اطفا حریق در کنار رودخانه سیروان با استفاده از دستگاه‌های دمنده مشغول بودند.
ایده پور گفت: متأسفانه باد تندی وزید و آتش از سمت دیگر شعله ور شد و در این میان سه تن از نیروهای مردمی جان به جان آفرین تسلیم کردند.
این مسئول ادامه داد: در حال حاضر نیروهای مردمی و سازمان محیط زیست در آن منطقه حضور دارند و امیدواریم دیگر شاهد چنین صحنه‌های از دست دادن عزیزان نباشیم.
فرماندار پاوه تصریح کرد: افرادی که دچار آتش سوزی شدند دستگاه‌های دمنده که باد تولید می‌کنند در اختیار داشتند و در واقع استاندارد ترین شرایط برای اطفای حریق مهیا شده بود اما علت آتش‌سوزی این افراد وزش باد ناگهانی و شعله ورتر شدن آتش از پایین به بالا بود.
ایده پور خاطرنشان کرد: این افراد مجهز و از کارآمدترین و باسابقه‌ترین نیروها بودند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر آتش سوزی مهار شده، افزود: میزان خسارات وارده باید توسط کارشناسان منابع طبیعی اعلام شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today