مهر/ فرماندار سمنان با بیان اینکه ۵۳۹ واحد تولیدی فعال در این شهرستان وجود دارد، گفت: ۸۸ واحد تولیدی راکد شناسایی‌شده که باید برای رفع مشکلات آن‌ها اقدامی اساسی انجام شود.

سیدعباس دانایی، فرماندار سمنان ضمن بیان اینکه رونق تولید و حمایت از تولیدکنندگان داخلی یکی از مهم‌ترین سیاست‌های دولت در سال جاری است، اظهار داشت: ۵۹ واحد تولیدی فعال در شهرستان قرار دارد و ۸۸ واحد تولیدی راکد نیز در این منطقه وجود دارد.
وی با تأکید بر لزوم رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد در این شهرستان خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی در استان در حوزه مسائل مالی و مالیاتی است که این امر با پرداخت تسهیلات از سوی دولت رفع می‌شود.
فرماندار سمنان با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته ۹ واحد تولیدی در سمنان با دریافت تسهیلات رونق تولید به چرخه تولید بازگشتند، یادآور شد: شش واحد تولیدی در بخش‌های صنعتی، کشاورزی و میراث فرهنگی در سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و تحولات خوبی را در حوزه تولیدات این منطقه ایفا می‌کنند.
دانایی با تأکید بر لزوم تلاش ویژه مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات تخصیص‌ یافته، بیان کرد: ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۲ طرح در سفرهای اول و دوم رئیس‌جمهور به این منطقه اختصاص‌یافته است.
وی با بیان اینکه تاکنون ۸۵ میلیارد تومان از این اعتبار ابلاغ‌شده است، تصریح کرد: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود در راستای جذب ۱۰۰ درصدی این اعتبار در دستور کار قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today