ایرنا/ مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای استان کرمان گفت: امسال به واسطه شرایط ناشی از کرونا و مصرف زیاد انرژی، امسال نسبت به تابستان سال گذشته ۱۰.۲ درصد افزایش مصرف برق در استان داشتیم.

حمیدرضا حبیبی مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای استان کرمان افزود: در سال گذشته ۲هزار میلیارد تومان طرح تولید و انتقال در قالب پویش الف - ب - ایران، توسط برق منطقه‌ای کرمان به بهره برداری رسید و در همین این راستا امسال نیز هفت طرح با اعتبار ۴۲۴ میلیارد تومان افتتاح می شود.
وی بیان کرد: ۳۶ درصد برق مصرفی استان در بخش صنعتی، ۲۴ درصد در بخش خانگی، ۲۶.۷ درصد در بخش کشاورزی و مابقی مصارف خدماتی است و ۲۲ مصرف کننده بزرگ برق استان از طریق شبکه‌های توزیع که بالغ بر ۸۰۰ مگاوات مصرف دارند.
مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای استان کرمان اظهار داشت: مصرف برق استان ۲هزار و ۷۰۰ مگاوات است و ظرفیت عملی تولید برق در کرمان به ۲هزارو ۹۴۵ مگاوات می رسد.
وی با اشاره به نامگذاری امسال بنام جهش تولید تصریح کرد: سه طرح این شرکت در جنوب استان کرمان تا ۱۵ مردادماه افتتاح خواهند شد که این طرح‌ها شامل پست ۴۰۰ کیلوولتی جبال‌بارز، پست ۴۰۰ کیلوولتی نیروگاه شوباد کهنوج و خط انتقال ۴۰۰ کیلوولتی کهنوج به جیرفت است.
حبیبی افزود: ۲ نیروگاه بزرگ یکی در شهرستان زرند با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات و نیروگاه دوم توسط شرکت فولاد بوتیا در کرمان با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات ظرفیت‌های جدیدی هستند که به مدار خواهند آمد و امیدواریم در سال آینده از این ظرفیت در پیک مصرف استان بتوانیم استفاده کنیم.
حبیبی با بیان اینکه باید همه مصرف برق را مدیریت کنند تا دچار خاموشی نشویم افزود: تنظیم کولرهای گازی، سرویس کولرهای آبی، استفاده از روشنایی محیط، استفاده کمتر از وسایل برقی در زمان اوج بار، استفاده از لامپ‌های کم مصرف و غیره باعث می‌شود تابستان بدون خاموشی را داشته باشیم.
وی با اشاره به شرایط سخت کشور و شیوع اپیدمی کرونا بیان کرد: سعی ما در این شرایط این بوده که تاجایی امکان است، خاموشی و قطعی برق نداشته باشیم تا مشکلی به مشکلات دیگر مردم اضافه نشود.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar