صدا و سیما/ فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست از جان باختن سه تن از فعالان محیط زیست در جریان مهار آتش سوزی در منطقه حفاظت شده جنگلی بوزین و مرخیل خبر داد.

سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست گفت: متاسفانه روز گذشته ۳ نفر از همیاران محیط زیست در شهرستان پاوه که بدون هماهنگی برای مهار آتش سوزی وارد محدوده شده بودند، دچار دودگرفتگی شدند و جان خود را از دست دادند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست افزود: از فعالان و همیاران محیط زیست درخواست می‌کنیم زمانی که قصد دارند برای مهار آتش سوزی به کمک محیط بانان و جنگل بانان بیایند، همه موارد ایمنی را از محیط بانان در منطقه جویا شوند، چون محیط بانان ما به منطقه مسلط هستند و حفظ جان فعالان و همیاران محیط زیست اولویت اول ماست.
آقای محبت خانی تصریح کرد: این ۳ نفر متاسفانه با محیط بانان حاضر در صحنه هماهنگ نکرده بودند و زمانی که وارد محدوده شدند به علت استنشاق گاز و دود به دام افتادند و جان خود را از دست دادند.
وی گفت: عامل آتش سوزی‌ها در ۹۰ درصد موارد، انسانی است و عامل انسانی غیرعمد بالاترین رقم را به خود اختصاص داده است، از مردم می‌خواهیم زمانی که در طبیعت حضور پیدا می‌کنند؛ طبخ غذا، استعمال سیگار و گرم کردن غذا را انجام ندهند، چون امسال طبیعت مستعد آتش سوزی است و اگر موارد ایمنی رعایت نشود قطعا آتش سوزی‌های گسترده‌ای به دنبال خواهد داشت.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today