باشگاه خبرنگاران/ عامل برداشت اینترنتی از حساب بانکی شهروند مینابی شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ علیرضا گزمه، معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان هرمزگان گفت: با اعلام شکایت یکی از شهروندان مینابی مبنی بر اینکه مبالغ قابل توجهی به صورت اینترنتی از حساب بانکی او برداشت شده است، موضوع بصورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان میناب قرار گرفت.
وی افزود: با انجام اقدامات فنی و تخصصی توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که در مدت زمان حدود یک سال مبلغ ۱۷۰ میلیون ریال از حساب شاکی بابت خرید شارژ و انتقال وجه به صورت اینترنتی برداشت شده است.
سرهنگ گزمه اظهار کرد: پس از تحقیقات لازم و با شناسایی خط تلفن همراهی که برای آن شارژ خریداری شده بود، متهم نیز شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی هرمزگان ادامه داد: متهم ابتدا در بازجویی‌های اولیه منکر برداشت وجه از حساب شاکی شد، اما پس از مواجه شدن با دلایل و مدارک موجود به جرم ارتکابی خود اعتراف کرد.
وی بیان کرد: حدود یک سال پیش فرزند شاکی کارت بانکی پدر خود را به قصد خرید شارژ تلفن همراه در اختیار متهم قرار می‌دهد و متهم نیز اقدام به ذخیره اطلاعات کارت می‌کند.
سرهنگ گزمه افزود: متهم طی یک سال گذشته با اطلاعاتی که از کارت بانکی شاکی در اختیار داشته اقدام به خرید شارژ تلفن همراه برای خودش و انتقال وجه به حساب سایر اعضای خانواده اش مجموعا به مبلغ ۱۷۰ میلیون ریال کرده است.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان هرمزگان با اشاره به اینکه در این خصوص پرونده قضایی تشکیل و متهم به دادسرا معرفی شد، گفت: به منظور پیشگیری از وقوع جرم مشابه، شهروندان از دادن اطلاعات بانکی خود به دیگران جدا خودداری کنند و با فعال کردن پیامک آنی حساب بانکی و رمز پویا از تراکنش‌های حساب خود مطلع شوند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today