باشگاه خبرنگاران/ رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی ۱۱ نفر از گردانندگان سایت‌های قمار آنلاین در استان و شهرستان‌های تابعه خبر داد.

سرهنگ علی قهرمان طالع، رئیس پلیس فتا استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به تغییر محیط فعالیت‌های اقتصادی و کسب‌وکارهای مختلف در جامعه و سوق یافتن عمده گردش‌های مالی این گروه به بستر اینترنت، جرایم اینترنتی نیز تکامل‌یافته و متأسفانه راه‌اندازی سایت‌های شرط‌بندی اینترنتی و قمار آنلاین نیز یکی از فعالیت‌های مجرمانه‌ای است که تحت عناوین مختلف یا شگردهای گوناگون در این بستر مشاهده می‌شود.
او افزود: در همین راستا با اجرای طرح پاک‌سازی فضای مجازی، برای برخورد منسجم با سایت‌های قمار و گردانندگان آن‌ها و در جهت جلوگیری از فعالیت اخلال گران نظام اقتصادی و همچنین پول‌شویی صورت پذیرفته است.
رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: در این طرح که با رصد شبانه‌روزی کارشناسان سایبری طی سه‌ماه اول سال جاری انجام شد، پس از جمع‌آوری مستندات دیجیتالی و بررسی حساب‌های مالی مربوطه، تعداد ۱۱ متهم شامل ۸ مرد و ۳ زن که به‌عنوان گردانندگان و مدیران سایت‌های قمار و شرط‌بندی در استان و شهرستان‌های تابعه فعالیت می‌کردند مورد شناسایی قرار گرفتند و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شدند.
قهرمان طالع افزود: طبق قوانین حاکم بر جامعه قماربازی به هر نحو حتی در فضای مجازی جرم است و مشمول ماده ۷۰۸ قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات حکومتی) است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabil__today