ایسنا/ رئیس پلیس فتای خراسان شمالی گفت: کلاهبرداری ۲۹ درصد جرایم فضای سایبری استان را به خود اختصاص داده است.

یوسف شاکری، رئیس پلیس فتای خراسان شمالی اظهار کرد: طی سال جاری ۱۵۵ مورد جرم در فضای سایبری استان به وقوع پیوسته است، که به طور میانگین ۸۵ درصد از مجموع جرایم سایبری به وقوع پیوسته در استان توسط کارشناسان پلیس فتا کشف شده است.
وی با اشاره به اینکه امسال ۲۰۷ فقره از پرونده های این حوزه کشف شده است، یادآور شد: در این رابطه ۳۵ نفر نیز دستگیر شده و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شده اند.
رئیس پلیس فتا خراسان شمالی با بیان اینکه جرایم فضای سایبری استان از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۰ درصد کاهش داشته است، خاطرنشان کرد: میانگین زمانی کشف جرایم در پلیس فتا استان زیر ۲۰ روز است.
شاکری عنوان کرد: بیشترین جرائم در حوزه فضای مجازی استان با ۳۶ درصد مربوط به برداشت اینترنتی، ۲۹ درصد مربوط به کلاهبرداری و مابقی هم مربوط به هتک حیثیت و نشر اکاذیب و نیز سایر جرائم است.
وی با اشاره به اینکه امروز فضای مجازی در کنار فرصت هایی که دارد مشکلاتی را نیز برای کاربران ایجاد می کند، افزود: وظیفه پلیس فتا رصد فضای مجازی و برخورد با هرگونه ناهنجاری و ایجاد نا امنی دراین فضا است در این راستا این موضوع با جدیت در دستور کار خود قرار داده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today