فارس/ رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان گفت: ۱۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان شناسایی شد.

فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان از شناسایی ۱۶۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان خبر داد، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۶۶ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری و تحت مداوا هستند.
وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک بیمارستان‌های استان افزود: در بیمارستان توحید سنندج ۲۰۶ نفر، بعثت سنندج ۴۳ نفر، کوثر سنندج ۱۱۶ نفر، امام خمینی سقز ۵۶ نفر، بوعلی مریوان ۲۲ نفر، فجر مریوان ۲۶ نفر، شهید بهشتی قروه ۳۱ نفر، امام حسین بیجار ۱۳ نفر، بیمارستان سینای کامیاران ۱۹ نفر، بیمارستان امام خمینی(ره) در دیواندره ۹ نفر، صلاح‌الدین بانه یک نفر، بیمارستان شهدا در دهگلان ۶ نفر، شهید چمران در سروآباد ۳ نفر و در بیمارستان رازی بانه ۱۵ نفر بستری هستند.
به گفته رضاعی، اکنون ۸۳ بیمار مبتلا به کرونا در کردستان در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.
رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی کردستان آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۲۹۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۶۱ نفر در سقز، ۹۷ نفر در سنندج، ۲۳ نفر در قروه، ۲۶ نفر در بانه، در مریوان ۱۶ نفر، ۲۳ نفر در بیجار، ۲۷ نفر در کامیاران، ۱۷ نفر در دیواندره و ۶ نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.
وی اظهار کرد: روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online