ایسنا/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: مرکز کاشت حلزون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان یکی از مراکز ارائه خدمات سلامت به بیماران ناشنوا در استان سیستان و بلوچستان است که همه خانواده هایی که کودک ناشنوا دارند می توانند از خدمات این مرکز بهره مند گردند.

دکتر سید محمد هاشمی شهری در بازدید از مرکز فوق تخصص کاشت حلزون در زاهدان افزود: متاسفانه به دلیل همزمانی افتتاح این بخش با انتخابات مجلس و همه گیری کرونا، جنبه های متعدد آن بر کیفیّت زندگی مردم استان به خوبی منعکس نشد.
وی ادامه داد: این موفقیّت بزرگ نتیجه همکاری وزارت بهداشت، کمیسیون کشوری کاشت حلزون و بیمارستان امیر اعلم تهران بود و برخورداری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از نیروی متخصص و با انگیزه بومی و همچنین پی گیری ها و تلاش های مجدانه دکتر شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی و استاندار سیستان و بلوچستان بود که در نهایت این کار بزرگ را به ثمر رساند.
رئیس دانشگاه افزود: خوشبختانه با آغازمجدد فعالیت های غیر اورژانسی، فعالیت این مرکز نیز با لحاظ دستورالعمل های حفاظتی از سرگرفته شده است و از رسانه ها می خواهم تا با معرفی توانمندی های بارز درمانی سیستان و بلوچستان به کاهش مسافرت های غیر ضروری درمانی کمک کنند.
دکتر انسیه قنبرپور، فوق تخصص گوش و رئیس بخش کاشت حلزون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز با بیان این مطلب که مناسب ترین سن برای شروع فرایند کاشت حلزون قبل از ۴ سالگی است، اظهار داشت: خوشبختانه با راه اندازی سیزدهمین بخش کاشت حلزون کشور در زاهدان، بیماران نیازی به سفرهای درمانی به سایر نقاط کشور نخواهند داشت.
وی گفت: هم اکنون بیش از ۱۳۰ بیمار ناشنوا برای انجام عمل کاشت در این مرکز شناسائی شده اند و بهترین سن برای شروع فرایند درمان ناشنوائی مادرزادی قبل از ۴ سالگی است و در بررسی هائی که داشتیم متاسفانه تعداد زیادی از بیماران ما از سن مناسب کاشت حلزون خارج شده اند.
رئیس بخش کاشت حلزون از والدین بیماران ناشنوا در کلّ استان خواست تا در زمان لازم و قبل از اینکه خیلی دیر شود برای شروع فرایند درمان به مرکز کاشت حلزون واقع در بیمارستان فوق تخصصی الزهراء(س) زاهدان مراجعه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today