باشگاه خبرنگاران/ مکناوی از شناسایی و دستگیری ۲ حفار غیرمجاز در شهرستان اندیمشک و کشف و ضبط ادوات حفاری از آن‌ها خبر داد.

سرهنگ رامین مکناوی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: گزارشی مبنی بر حضور افراد مشکوک به منظور حفاری غیرمجاز در حوزه استحفاظی اندیمشک به اداره حفاظت میراث فرهنگی شهرستان اطلاع رسانی شد.
او به اعزام نیرو‌های حفاظت میراث فرهنگی این پایگاه به منظور بررسی صحت و سقم موضوع به محل موردنظر اشاره کرد و افزود: در بدو ورود نیرو‌های پایگاه به محل، مشاهده شد که ۲ نفر با هویت معلوم شامل یک تبعه کشور افغانستان و یک فرد بومی منطقه درحال حفاری و جستجو برای یافتن اشیای تاریخی هستند.
سرهنگ مکناوی بیان داشت: افراد مذکور با مشاهده نیرو‌های پایگاه حفاظت قصد متواری شدن داشتند که با عکس‌العمل سریع و عملیاتی موفق، این ۲ نفر دستگیر شدند و سپس با حضور ماموران پلیس ۱۱۰ در محل وقوع جرم و با حفظ همه شواهد و صحنه جُرم، موضوع صورتجلسه و متهمان به ماموران پلیس تحویل داده شدند.
به گفته فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، این موضوع از طریق مراجع قضائی به منظور دستگیری متهمان احتمالی دیگر درحال پیگیری است و نتیجه متعاقباً اعلام خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today