تسنیم/ رئیس کل دادگستری استان مرکزی جدیدترین جزئیات از وضعیت قضایی شرکت آذرآب را تشریح کرد و گفت: پرونده‌های مدیرعامل سابق آذرآب در دست بررسی و مفتوح است.

حجت‌الاسلام سیدعبدالمهدی موسوی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی در بازدید از شرکت آذرآب در نشست با مدیرعامل و کارگران این شرکت با اشاره به وضعیت فعالیت مراکز صنعتی و تولیدی استان مرکزی اظهار داشت: خوشبختانه همدلی و وحدت بین مدیران صنعتی و اقتصادی استان مرکزی قابل احساس است به طوری که همه نگرانی و دغدغه کار، تولید و اشتغال را در استان دارند.
وی افزود: اقتصاد، تولید، صنعت و کار موضوعات مهمی بود که در 3 جلسه اخیر شورای تامین استان مرکزی به بررسی گذاشته شد و اعضای این شورا بر حل و رفع مشکلات موجود بر سرراه فعالیت صنایع استان مرکزی تاکید و اتفاق نظر داشته‌اند.
موسوی خاطرنشان کرد: تدابیر مقام معظم رهبری و همچنین راهبردهای ابلاغی از سوی رئیس قوه قضائیه اولویت و صدر برنامه‌ها دستگاه قضا در استان مرکزی است که البته معتقدیم باید در حل مسائل پیش قدم شد و با پیشگیری از وقوع مشکلات برای آنها و حل مشکلات برسر راه تولید و صنعت گام برداریم بنابراین شرکت آذرآب از حمایت حقوقی و قضایی برخوردار خواهد بود و دستگاه قضا پشتیبان این مجموعه است و از ایده‌های تولید و حوزه‌های کاری در درون و بیرون از مجموعه با قوت حمایت می‌کند البته مدیریت و سهامداران مشکلات خود را به محیط کار و کارخانه وارد نکنند و بگذارید تا فضای تولید در شرکت آرام و رو به رشد و حرکت به سمت موفقیت حرکت کند.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: برای حل مشکل و موفقیت در تولید نباید پشت میز نشست و به دنبال مدیریت از دورن دفتر مدیریتی بود بلکه باید ارتباط خود با کف شرکت و کارخانه تولید را حفظ کرد، شرایط سخت امروز را قبول داریم و می‌پذیریم اما با این حال، کارگران در این شرایط سخت مشغول به کار هستند و مدیریت نیز باید اعتماد به نفس خود را حفظ کند.
وی ادامه داد: مشکل سهامدار و اهلیت آن باید خارج از این جلسات بررسی شود، البته موضوع افزایش نقدینگی و سرمایه شرکت آذرآب نیازمند بررسی تخصصی است و به طور قطع در کارگروه اقتصادی دادگستری کل استان مرکزی موضوع مطرح و بررسی می‌شود.
موسوی اضافه کرد: همچنین در بحث مطالبات سازمان تامین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی و نیز بانک‌ها توصیه و تاکید خواهیم داشت تا فشار بیشتری به آذرآب وارد نشود تا از زیر بار فشار قدری بیرون آمده و در مدار جهش تولید قرار گیرد البته آذرآب نیز باید بتواند توانمندی‌های خود در عرصه‌های مختلف به نمایش بگذارد تا ظرفیت‌های مهم این شرکت برای همه افراد جامعه مشخص باشد.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به پرونده قضایی کارگران گفت: حق و عدل و قانون ملاک کار است و تا به امروز تلاش شده در نهایت رافت اسلامی با کارگران صنایع استان برخورد شود، قوه قضائیه در استان مرکزی حتی یک روز حبس اجرایی برای کارگران شرکت آذرآب در نظر نگرفته و پشتیبان کارگران خواهیم بود چراکه قضات حتی اگر بتوانند زیر بار مضاعف می‌روند تا کارگران ذره‌ای دل‌نگرانی نداشته باشند.
موسوی افزود: می‌دانیم امروز مشکلات اقتصادی و فشارهای اقتصادی در جامعه وجود دارد و از سویی کارگران بال تمام سختی‌ها زحمت چرخاندن چرخ‌های تولید را برعهده دارد بااین حال دستگاه قضا به دنبال تحمیل بار و فشار مضاعفی بر دوش این قشر نیست اما این نگاه حمایتی مشروط بر این است که کارگران در خدمت کار تولید و برند کردن صنعت خود باشند که اگر چنین اتفاق و موضوعی تحقق یابد، در این مسیر کنار گارگران همواره ایستاده‌ایم اما اگر اخلالی ایجاد شود و باری برای نظام به همراه داشته باشند قطعا برخوردها قانونی خواهد بود.
وی اضافه کرد: پیگیر موضوع پرونده 41 کارگر آذرآب هستم، چراکه رای عنوان شده به هیچ وجه قطعی نیست و در این خصوص تجدیدنظر می‌شود اما باید کارگران هم باید پای کار بیایند و شرایط انضباطی و قانونی محیط کار را رعایت کرده و به آن پایبند بمانند.
موسوی خاطرنشان کرد: دو پرونده مدیرعامل اسبق شرکت آذرآب اراک که در حال حاضر در دادگاه مفتوح و در دست بررسی و رسیدگی است البته باید بررسی بیشتری در خصوص این دو پرونده داشته باشم و ارزیابی شود که رای و مقدمات صدور رای چگونه بوده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today