تسنیم/ رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان گفت: قیمت هر کیلو تخم مرغ را در بازار همدان ۱۱ هزار تومان اعلام کرده‎ایم.

جواد عاشوری، رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان اظهار داشت: به منظور ساماندهی بازار تخم مرغ و جلوگیری از گرانفروشی، مکاتباتی را با شهرداری انجام دادیم تا غرفه‌هایی برای توزیع تخم مرغ با نرخ مصوب در اختیار ما قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اگر شهرداری موافقت کند، چندین غرفه در سطح شهر برای فروش تخم مرغ کیلویی برپا می‌شود، تصریح کرد: با عرضه تخم مرغ کیلویی 11 هزار تومان در این غرفه‌ها از گرانفروشی و سوء استفاده برخی فروشندگان پیشگیری می‌شود.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با اشاره به اینکه هنوز در مغازه‌ها تخم‌مرغ با نرخ شانه ای 30 هزار تومان فروخته می‌شود، تصریح کرد: در روزهای آینده با اختصاص سهمیه تخم مرغ به فروشگاه‌ها باید هر شانه به قیمت مصوب 20 هزار تومان فروخته شود.
عاشوری با بیان اینکه عمده فروشان و مغازه داران تخم مرغ را به صورت کیلویی از درب مرغداری خریداری می‌کنند، اما به مصرف کنندگان به شکل دانه‌ای و شانه‌ای می‌فروشند، ابراز کرد: بازرسان سازمان صمت بر نحوه فروش و قیمت تخم مرغ نظارت می‌کنند.
وی در بخش دیگری از گفت‌وگو با قیمت هر کیلو مرغ گرم اشاره کرد و گفت: قیمت مصوب مرغ نیز کیلویی 15 هزار تومان اعلام شده و اگر بیشتر از این نرخ فروخته شود گرانفروشی و تخلف است.
رئیس اتحادیه مرغ و ماهی همدان با بیان اینکه هیچگونه کمبودی در عرضه مرغ و تخم مرغ وجود ندارد، اظهار داشت: مرغ منجمد نیز با قیمت 13 هزار و 500 تومان در بازار توزیع می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today