شبستان/ فرماندار رشت با بیان اینکه طبق گزارش های دریافتی کرونا ویروس در گیلان همچنان مشاهده می شود گفت: عدم حساسیت مردم درمقابله با کرونا ویروس نگران کننده است.

علی فتح اللهی، فرماندار رشت در جلسه ستاد کرونا ویروس رشت که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار کرد: جدی گرفتن پروتکل های بهداشتی از راهکارهای مناسب مقابله با کرونا ویروس است.
فرماندار رشت با بیان اینکه بی توجهی به این امر بحران کرونا ویروس را تشدید می‌کند گفت: در کاهش بحران همه دستگاه‌های اجرایی و نیروهای نظامی و امنیتی و همه اقشار مردم با وحدت و هم دلی کنار هم‌ بودند تا توانستیم‌ این بیماری منحوس را در گیلان کنترل کنیم تا این استان در رده استان‌های سفید قرار گیرد.‌
فتح اللهی اذعان کرد: سلامت، اقتصاد جامع و پویا دو اصلی است که همه جوامع به دنبال آن هستند؛ اما در شرایط حاد و بحرانی امروز، سلامت در اولویت برنامه ها قرار داشت و متاسفانه این بیماری اقتصاد را با مشکلاتی روبه رو کرد.‌
وی با اشاره به اینکه در بحران کرونا ویروس کشور در شرایط سخت تحریم و تهدید قرار داشت خاطر نشان کرد: در این شرایط که کمک رسان و ارسال تجهیزات بهداشت و درمان به‌روی کشور بسته شده بود، کشور توانست سربلند باشد.
فتح اللهی ادامه داد: با توجه به گزارش های دریافتی کرونا ویروس در گیلان وجود دارد بنابراین لزوم استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی و عدم حضور در مراسمات ختم و .... از مهمترین راهکارهای ریشه کنی این بیماری در استان است.
وی با اشاره به اینکه حساسیت بین مردم در اوایل شیوع کرونا ویروس بیشتر بود اعلام کرد: کاهش حساسیت در جامعه با وجود این بیماری بسیار نگران کننده است.
فرماندار رشت خاطر نشان کرد: در کارهای سخت همه باید کنار هم باشیم تا بتوانیم از این شرایط حاد نیز عبور کنیم.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today