ایسنا/ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر گفت: بر اساس داده های دستگاه های تردد شمار برخط مرکز مدیریت اطلاعات راه ها و حمل و نقل جاده ای در سه ماه نخست سال ۹۹ مجموعا ۲۴ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۲۰ تردد در محورهای ارتباطی استان بوشهر ثبت شده است.

سید حمیدرضا علم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر با اشاره به اینکه با احتساب ۳۶ میلیون و ۴۱۹ هزار و ۱۲۰ تردد سه ماهه سال ۹۸ بیش از ۳۲ درصد کاهش تردد داشته ایم، افزود: فروردین امسال با ثبت ۵ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۲۹ تردد در مقایسه با ثبت ۱۳ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۱۲۰ تردد سال گذشته شاهد کاهش ۵۸/۳۵ درصدی تردد بوده ایم که این امر ناشی از اعمال محدودیت تردد و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بوده است.
وی تصریح کرد: در اردیبهشت ماه نیز با اعمال محدودیت و ممنوعیت سفرهای غیرضروری ناشی از کرونا شاهد کاهش ۱۹/۹۳ درصدی تردد در محورهای ارتباطی استان بوده ایم به طوری که تردد ۱۱ میلیون و ۹۴۹ هزار و ۲۶۸ عددی به ۹ میلیون و ۹۵۶۷ هزار و ۳۳۷ تردد کاهش یافته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر اظهار کرد: با کاهش تدریجی محدودیت در سفرهای برون شهری، تردد جاده ای استان در خرداد ماه به نسبت دوماه نخست سال شاهد افزایش نسبی بوده ولی در این حال هم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۴ درصد کاهش داشته و از ۱۰ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۶۹۴ تردد به عدد ۹ میلیون و ۳۳۹ هزار و ۷۵۴ تردد رسیده است.
وی افزود: در دوره یاد شده در محور خروجی بوشهر (بوشهر-چغادک) با ثبت ۱ میلیون و ۹۱۳ هزار و ۵۲ تردد در میان محورهای ارتباطی استان بیشترین و محور گناوه به سیاه مکان با ثبت ۷۳ هزار و ۲۰۳ تردد کمترین تردد را داشته است.
سید حمید رضا علم گفت: برگشت همین محور (چغادک-بوشهر) نیز با ثبت ۱ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۴۷ تردد دومین محور پرتردد استان در سه ماهه امسال بوده که این موید فراوانی و ثبت بیشتر تردد به مرکز استان نسبت به سایر شهرها است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday