ایرنا/ معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت ‌حیدریه با بیان اینکه بی‌توجهی مردم به پروتکل‌های بهداشتی نگران کننده است، گفت: این شهرستان در شرایط پرخطر شیوع ویروس کرونا قرار دارد.

علی رستمی فرماندار ویژه تربت ‌حیدریه، سه عامل کاهش محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها، رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی را باعث قرار گرفتن تربت‌حیدریه در شرایط پرخطر شیوع ویروس کرونا دانست.
وی افزود: با ادامه این روند به سوی وضعیت قرمز پیش خواهیم رفت.
فرماندار تربت‌حیدریه ادامه داد: حفظ سلامت و جان مردم در اولویت است و در صورت بی‌توجهی برخی افراد به پروتکل‌های بهداشتی، محدودیت و ممنوعیت‌های بیشتری اعمال خواهد شد و در این راستا مراسم ترحیم و برپایی اجتماعات غیر ضروری ممنوع است و با متخلفان برابر قانون برخورد می‌شود.
رستمی گفت: تمام کارکنان دستگاه‌های اجرایی، متصدیان اصناف و همچنین مراجعه کنندگان به ادارات این شهرستان موظف به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هستند.
وی افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دستگاه‌های اجرایی، ارگان‌ها و اصناف اجباری است و کارکنان دولت و متصدیان اصناف نیز ملزم به استفاده از ماسک هستند.
فرماندار ویژه تربت ‌حیدریه با بیان اینکه برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، از ورود مراجعه کنندگان بدون ماسک به دستگاه‌های اجرایی جلوگیری می‌شود ادامه داد: بازرسی از بازار، دستگاه‌های اجرایی و اماکن عمومی توسط تیم‌های بهداشتی و بازرسان فرمانداری به طور مستمر انجام می‌شود و با متخلفان برخورد خواهد شد.
وی از اقشار مختلف مردم نیز خواست ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از حضور در اجتماعات جز در موارد ضروری به طور جدی خودداری کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه نیز گفت: بازرسان بهداشتی با همکاری پلیس امنیت، اماکن عمومی، اتاق اصناف و دادگستری، بازرسی از واحدهای صنفی و تالارهای پذیرایی را به طور مستمر در دستور کار دارند و تاکنون ۶ تالار پذیرایی به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به مرجع قضایی معرف شده‌اند.
الهام بهره‌مند افزود: با هدف مقابله با ویروی کرونا، برابر تمهیدات صورت گرفته اکنون در مراکز بهداشتی شهرستان به صورت ۱۶ و ۲۴ ساعته، نمونه‌گیری از بیماران سرپایی دارای علامت‌ با سن بالای ۶۰ سال، بیماران مبتلا به دیابت، فشار خون، سرطان و زنان باردار انجام می‌شود.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید