باشگاه خبرنگاران/ مدیر دفتر آستان قدس رضوی در خراسان شمالی از آغاز جشن‌های زیر سایه خورشید با حضور خدام حرم رضوی در استان خبر داد.

محمد اکبرزاده، مدیر دفتر آستان قدس رضوی در خراسان شمالی با اشاره به آغاز جشن‌های دهه کرامت، گفت: امسال به دلیل شیوع کرونا از ظرفیت فضای مجازی، کانون‌های خادم یاری محله‌ای و تشکل‌های مردمی در ترویج فرهنگ رضوی بهره‌مند شدیم.
وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشن‌های زیرسایه خورشید، افزود:جشن‌های زیر سایه خورشید با حضور خدام رضوی با محوریت دیدار با مسئولین استانی، خانواده‌های شهدا و کادر درمان در شهر‌ها رو روستا‌های استان از روز گذشته آغاز شده است.
مدیر دفتر آستان قدس رضوی در خراسان شمالی با اشاره به فعالیت ۱۳۲ کانون خادم یاری محله‌ای و ۳۰ کانون تخصصی خادم یاری در خراسان شمالی، عنوان کرد: ۵ هزار و ۶۰۰ نفر به عنوان خادم یار در این کانون‌ها ثبت نام کرده اند که تا قبل از شیوع کرونا ۲ هزار نفر از این افراد یک بار در ماه به عنوان خادم در حرم مطهر امام رضا(ع) حضور داشتند.
اکبرزاده با بیان فعالیت‌های این آستان قدس در حوزه محرومیت زایی در استان، افزود:تاکنون ۵۲ قنات در سطح استان لایروبی و تحویل بهره برداران و کشاورزان شده است.
وی با اشاره به توزیع هزاران بسته ارزاق، عنوان کرد: در ماه رمضان امسال بیش ۷ هزار سبد غذایی به مبلغ بیش از یک میلیارد تومان در اختیار مردم قرار گرفت.
مدیر دفتر آستان قدس رضوی در خراسان شمالی عنوان کرد: آستان قدس تاکنون مبلغ یک میلیارد تومان در حوزه تعمیر و بازسازی مساجد استان کمک کرده است.
اکبرزاده با اشاره به حوزه اشتغال و کارآفرینی، اظهار کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی کارآفرینان توسط کانون اشتغال و کارآفرینی آستان قدس از دیگر خدمات این نهاد به مردم استان به شمار می‌رود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today