صدا و سیما/ طرح گرنت رشد در آذربایجان شرقی با فراخوان این طرح در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات آغاز شد.

در اجرای این طرح با هدف گسترش اقتصاد دیجیتال، از ایده ها و طرح های فناورانه در راستای توسعه محصول در زمینهict با اعطای اعتبار تحقیقاتی حمایت مالی می شود.
واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در مراسم رونمایی از این طرح گفت: در این طرح که بخشی از طرح گرنت فناوری است، فعالان عرصه ict از 120 میلیون تومان تسهیلات برخوردار می شوند که 50 درصد آن را پارک علم و فناوری و 50 درصد بقیه را اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات استان تامین می کند.
واعظی افزود: این تسهیلات 4 ساله با کارمزد دو و نیم درصدی و سه سال تنفس بازپرداخت است.
وی اضافه کرد: علاقه مندان می توانند برای استفاده از تسهیلات این طرح که به صورت آزمایشی در 5 استان کشور از جمله آذربایجان شرقی اجرا می شود، تا اول مرداد با مراجعه با سایت اینترنتی پارک علم و فناوری استان ثبت نام کنند.
محمد فرزاد مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی هم با اشاره به سهم ۶.۵ درصد آذربایجان شرقی از اقتصاد دیجیتال کشور از طرح راه اندازی کریدور اقتصادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در تبریز در راستای توسعه و رونق کسب و کارهای نوپا در این حوزه خبر داد.
طرح گرنت فناوری و با هدف بسط و توسعه توان ملی در حوزه نوآوری و کارآفرینی و ارتقاء ظرفیت توسعه فناوری در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی و حمایت از فعالیت‌های شتاب ‌دهی و رشد شرکت‌های نوپا اجرا می شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در اینستاگرام :
instagram.com/EAzerbaijan_Today