ایرنا/ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: به منظور بررسی روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری، از ۱۴ اداره دولتی بازدید و برای ارگان‌های بی‌توجه به این موارد سه اخطاریه صادر شد.

آرزو فلاحی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و الزام اصناف به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، ۷۹ مورد بازرسی از اماکن و مراکز تجاری سنندج توسط ۱۸ گروه در سه روز گذشته انجام شد.
وی از صدور ۱۳ مورد اخطاریه ۲۴ ساعته برای اماکن و مراکز و پلمب یک واحد از این اصناف در سنندج خبر داد و افزود: در مدت زمان یاد شده ۳۸۶ نفر تماس اولیه و ۳۱۲ نفر که تماس ثانویه با فرد مبتلا به کرونا داشته‌اند، قرنطینه و از نظر علایم پیگیری شدند.
فلاحی با بیان اینکه حدود ۱۵ هزار نفر در سه روز اخیر از لحاظ بیماری کرونا در سنندج غربالگری شده‌اند، اضافه کرد: ۵۸۳ نمونه‌گیری از نظر کرونا در مراکز سرپایی این شهر انجام و ۶ گروه اطلاع رسانی با همکاری سمن‌ها در نقاط مختلف شهر بر رعایت توصیه‌های بهداشتی و مراجعه به سایت سلامت و پاسخ‌دهی به سامانه ۴۰۳۰ تاکید کرده‌اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از بازدید اکیپ بهداشت محیط سنندج از پنج مکان تهیه مواد غذایی در مسیر جاده صلوات آباد، بررسی دستورالعمل‌های بهداشتی و تذکر لازم مبنی بر رعایت این موازین خبر داد و اظهار داشت: هر مرکزی که اصول بهداشتی را رعایت نکند پلمب می‌شود.
وی به بازدید از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی، تعدادی از رستوران‌ها، کارگاه شیرینی‌پزی، مغازه‌های بستنی و آبمیوه فروشی و برخی مهمانپذیرهای سنندج اشاره کرد و گفت: تعدادی از بانک‌ها و اداره پست سنندج نیز مورد بازدید قرار گرفت و آموزش‌های لازم در خصوص مقابله با کرونا و همچنین لزوم فاصله‌گذاری اجتماعی در بین مراجعان و استفاده از سیستم نوبت دهی داده شد.
فلاحی آموزش فاصله گذاری، آموزش به متصدیان در خصوص رعایت بهداشت فردی و محیط کار از جمله استفاده از دستکش، روپوش، کلاه و نصب تهویه مناسب در محل کار را از دیگر موارد مهم و ارائه شده طی این بازدیدها به اماکن برشمرد و افزود: معرفی فرد دارای علائم و ممانعت از فعالیت وی، گندزدایی و ضدعفونی کردن اجسام و سطوح در محل کار از جمله موارد بسیار مهم و اعلام شده به کارفرمایان در مراکز است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online