ایرنا/ رییس دادگستری شهرستان شوش درخصوص مشکلات کارگران هفت تپه و پرداخت نشدن سه ماه حقوق آنها گفت: پیگیر پرداخت حقوق معوقه کارگران این کارخانه هستیم.

صادق جعفری، رییس دادگستری شهرستان شوش چگنی اظهار کرد: مجموعه دادگستری شهرستان شوش در حال پیگیری برای پرداخت بخشی از حقوق و مطالبات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در آینده نزدیک است.
وی تلاش مجموعه دادگستری شهرستان شوش را حمایت از صنایع و کارگران شاغل در آنها بیان کرد و گفت: از هیچ کوششی برای احقاق حقوق قانونی کارگران دریغ نخواهد شد.
کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه سه ماه حقوق معوقه دارند و در روزهای اخیر خواستار پرداخت مطالبات خود شده‌اند.
رییس دادگستری شهرستان شوش در بخش دیگری از سخنان خود از پیشنهاد ثبت سنت حسنه فصل و خون بس این شهرستان در فهرست میراث ناملموس کشور خبر داد و اظهارداشت: شهرستان شوش در زمینه صلح و سازش بین عشایر عرب، لر و بختیاری منطقه در کشور پیشتاز است و تاکنون موفق شده چندین پرونده اختلاف و قتل را به صلح و سازش منجر کند.
وی افزود: سنت حسنه "فصل" در عشایر عرب و نیز "خون بس" برای ثبت در فهرست میراث ناملموس کشور به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان پیشنهاد شده تا با جمع‌آوری مستندات و ارایه آنها به وزارتخانه مربوطه نسبت به ثبت ملی آنها به اسم شهرستان شوش اقدام شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today