مهر/ رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: در شرایط کرونایی نظارتهای دامپزشکی بر رعایت اصول بهداشتی بر عرضه فرآورده‌های خام دامی با شدت و جدیت بیشتری صورت می‌پذیرد.

مهدی جلوخانی، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین اظهار کرد: با تشدید نظارت بر عرضه فرآورده‌های خام دامی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی این شهرستان در شرایط کنونی که بیماری کرونا در حال افزایش است و با هدف ارتقا سطح سلامت و بهداشت فرآورده‌ای خام دامی مصرفی، بازدیدهای نظارتی دامپزشکی به صورت شبانه روزی در حال انجام است.
وی افزود: با توجه به اهمیت اصل پیشگیری در جلوگیری و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، رعایت پروتکل‌های بهداشتی در رستوران‌ها و مراکز عرضه گوشت قرمز و مرغ و ماهی الزامی بوده و هر گونه قطعه بندی مرغ در فروشگاه‌ها ممنوع است.
جلوخانی همچنین ضمن اعلام سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ برای ارائه گزارش تخلف‌های احتمالی در مراکز عرضه و رستوران‌ها و …، از عموم مردم خواست: در هنگام خرید گوشت قرمز و مرغ به شرایط ارگانولیپتیکی «ظاهری»، تاریخ تولید و تاریخ انقضا آنها توجه کرده و فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در پایان از واژگون شدن کامیون حامل حدود ۳ تن مرغ در محور قزوین به تهران خبر داد که پس از نمونه برداری و انجام آزمایش‌های لازم توسط دامپزشکی، محموله مذکور غیر قابل مصرف تشخیص و کل محموله معدوم شد.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today