فارس/ رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس با بیان اینکه در موج دوم بیماری کرونا در شهرستان گنبدکاووس رکورد تعداد بستری نیز شکسته شده است، افزود: در حالیکه در دوره اول این بیماری سقف بستری بیمار در بیمارستان‌های شهرستان ۲۱۲ نفر بود، امروز ۲۳۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های مختلف شهرستان بستری شده‌اند.

عبدالرحیم پالیده، رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس با اشاره به اینکه همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد پس از رهاسازی رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم در ماه گذشته با یک پیک سنگین مواجهه با کرونا رو به رو شده‌ایم، اظهار کرد: واقعا در شرایط سخت و خطرناکی قرار داریم و تنها راه مقابله با این وضعیت توجه همه مردم و مسوولان به پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های کرونایی است.
وی با بیان اینکه در موج دوم بیماری کرونا در شهرستان گنبدکاووس رکورد تعداد بستری نیز شکسته شده است، افزود: در حالیکه در دوره اول این بیماری سقف بستری بیمار در بیمارستان‌های شهرستان ۲۱۲ نفر بود، امروز ۲۳۰ نفر بیمار کرونایی در بیمارستان‌های مختلف شهرستان بستری شده‌اند.
رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس با اعلام این خبر که تعداد ۲۷ نفر از بیماران بستری شده در گنبدکاووس در شرایط سخت بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند، ادامه داد: متاسفانه باید به صراحت بگویم که اگر مردم دستورالعمل‌ها را رعایت نکنند قطعا با مشکلات و بحران بزرگتری رو به رو خواهیم شد.
پالیده با تاکید بر اینکه اگر ماسک زدن در اماکن عمومی و نظارت جدی بر رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌های مصوب ستاد مقابله با کرونا به دقت اعمال نشود همچنان با روند صعودی تعداد مبتلایان کرونایی همراه خواهیم بود، خاطرنشان کرد: از حمایت دستگاه قضایی نسبت به مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان تشکر می‌کنیم و انتظار داریم مردم و متولیان نظارت بر بازار، اصناف و بخش‌های مختلف با حساسیت بیشتری همچون گذشته به بهبود شرایط کمک کنند.
وی با انتقاد از فعالیت برخی رستوران‌ها به صورت پذیرش مشتری و ارائه خدمات در درون رستوران، اضافه کرد: متاسفانه با وجود تذکرات چندباره ما و مسوولان اجرایی شهرستان همچنان شاهد فعالیت خارج از پروتکل‌ها در رستوران‌ها هستیم.
رئیس مرکز بهداشت گنبدکاووس با اشاره به اینکه بانک‌ها و موسسات مالی نیز در شهر بسیار شلوغ و خطرناک است، تصریح کرد: همه ادارات، نهادها و رسانه‌ها باید تلاش کنند با حساس سازی دوباره مردم نسبت به ویروس کرونا به قطع زنجیره انتقال و کنترل بیماری کمک کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today