موج/ معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی هرمزگان گفت: ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات شرقی استان رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق همراه با افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش‌ بینی می‌شود.

کیانوش عارفی، معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: طی امروز سه شنبه، دهم تیر ماه، در ساعات ابتدایی صبح مه رقیق صبحگاهی پدیده غالب جزایر خواهد بود.
وی افزود: در دریای عمان و شرق و جنوب تنگه هرمز، افزایش سرعت وزش بادهای جنوب شرقی سبب متلاطم شدن این مناطق دریایی خواهد شد که توصیه می شود تردد شناورها به ویژه سبک و صیادی با احتیاط صورت پذیرد.
عارفی تشریح کرد: ساعات بعد از ظهر در ارتفاعات استان (بیشتر ارتفاعات شرقی) رشد و افزایش ابر رخ خواهد داد و رگبار باران و رعد و برق، گاهی این بارندگی تگرگ همراه با افزایش لحظه‌ای سرعت باد پیش‌بینی می‌شود.
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی هرمزگان با اشاره به اینکه همچنین در محدوده شهرستان بشاگرد، سیلابی شدن موقتی رودخانه های فصلی محتمل است، اضافه کرد: در مناطقی که شرایط رطوبتی مهیا نیست، رخداد گرد و غبار دور از انتظار نخواهد بود.
وی در پایان با بیان اینکه این شرایط به تناوب تا روز شنبه، 14 تیر ماه در استان پیش‌بینی می شود، اذعان داشت: از نظر دمایی پایان هفته، افزایش 1 تا 3 درجه ای دما مورد انتظار است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today