ایسنا/ قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام در پیامی به شرح زیر به مناسبت سالروز عملیات کربلای (1) از جای خالی حماسه بزرگ آزادسازی مهران در تقویم انتقاد کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:
دهم تیرماه سالروز حماسه آزادسازی مهران عزیز در سال ۱۳۶۵ است و چقدر جای خالی این حماسه بزرگ در تقویم ملی کشور احساس می شود! رویدادی عظیم و به‌یادماندنی که باید آن را نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس نامید.
روزی که سند افتخار رزمندگان اسلام و اوج خداباوری و خلوص امام شهیدان، حضرت امام خمینی (ره) را به تصویر می کشد تا چنین در وصف آزادی مهران سخن بگوید:
«مهران را هم خدا آزاد کرد.»
مهران دیار آلاله های به خون آغشته، سرزمین ایثار و مقاومت، تربت پاک شهیدان ایران اسلامی، امروز به دروازه کربلا ملقب گشته است.
دیروز مهران پیشانی دفاع مقدس و نبرد با دشمن در عملیات کربلای یک بود و امروز دروازه ورود به عتبات عالیات و مسیر شماره یک زائرین حضرت اباعبداالله الحسین علیه السلام به سمت کربلای معلی است.
و ایلام با مرز عشق و دلدادگی مهران کربلایی شده است تا مردمانش خاک پای مسافرین کوی عشق را توتیای چشم خویش کنند و این سرزمین را پایتخت خادمین اربعین حسینی بشناسند. و امروز چه افتخاری از این بالاتر که مهران، مشهد شهیدان ایران اسلامی مسیر و گذرگاه اصلی کربلا شده است.
اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس به ویژه شهدای حماسه غرورآفرین آزادسازی مهران این روز بزرگ که مصادف شده با دهه کرامت را به مردم شهیدپرور استان ایلام و همه هم‌وطنان در اقصی نقاط کشور، خانواده معظم شهدا و ایثارگران تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و سلامتی و موفقیت همگان را از درگاه ایزد منان مسئلت می دارم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today