ایرنا/ مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان گفت: مرحله نخست توزیع ۳۰۰ تن مرغ منجمد در شهرهای مختلف استان با قیمت مصوب از روز سه‌شنبه به منظور تنظیم بازار این فراورده پرمصرف شروع شد.

حمید بدوی، مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان اظهار کرد: توزیع مرغ منجمد با هماهنگی و نظارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان با صدور حواله به عاملان فروش و فروشگاه‌های زنجیره‌ای انجام می‌شود.
وی اظهار داشت: مرغ منجمد از قرار هر کیلوگرم ۱۲۹ هزار ریال در سردخانه و با قیمت ۱۳۵ هزار ریال در مراکز فروش خواهد بود.
مدیرکل پشتیبانی امور دام خوزستان در ادامه افزود: بلافاصله پس از اتمام سهمیه ۳۰۰ تنی مرغ منجمد داخلی، مرحله دوم توزیع آن به میزان ۶۰۰ تن شروع خواهد شد.
بدوی با اشاره به افزایش بهای مرغ کشتار روز در ۲ هفته اخیر در سطح استان خوزستان اظهار داشت: افزایش قیمت مرغ کشتارروز یک موضوع کشوری است و علت اصلی آن به کاهش جوجه ریزی در سطح مرغداری ها برمی‌گردد که در دوره جدید با افزایش جوجه‌ریزی و افزایش عرضه این فراورده پروتئینی، شاهد تعدیل و کاهش مرغ در بازار خواهیم بود.
وی در خصوص افزایش قیمت تخم مرغ و احتمال ورود شرکت پشتیبانی امور دام استان برای عرضه تخم مرغ با قیمت مصوب اظهار داشت: در زمان حاضر برنامه ای برای توزیع تخم مرغ نداریم و در این خصوص سازمان صمت تصمیم گیر است.
در ۲ هفته اخیر افزایش غیرمنتظره و بی سابقه بهای مرغ و تخم مرغ در خوزستان، بازار این ۲ فراورده پرمصرف را به شدت ملتهب و نابسامان کرد به گونه‌ای که بهای مرغ تا ۲۰۰ هزار ریال و هرشانه تخم مرغ تا ۳۵۰ هزار ریال نیز رسید.
افزایش بی رویه و غیرمنطقی بهای مرغ و تخم مرغ، بسیاری از قشرهای آسیب‌پذیر و حتی متوسط را ناخرسند و نگران کرد.
هم اکنون در بازار اهواز هرکیلوگرم مرغ کشتار روز ۱۶۵ هزار ریال و هرشانه تخم مرغ در سطح ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار ریال در نوسان است.
انتظار می‌رود با توزیع گسترده و فراگیر مرغ منجمد، بهای مرغ کشتارروز و آماده طبخ روندی کاهشی بگیرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today