باشگاه خبرنگاران/ رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان از افزایش دو سالن سینمایی به سینما آزادی بیجار و تبدیل آن به پردیس خبر داد.

امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان اظهار کرد: ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی در سراسر استان کردستان یکی از اولویت‌های اصلی حوزه هنری است.
وی افزود: سینما آزادی بیجار در سال ۱۳۹۶ به صورت رسمی افتتاح شد و با توجه به استقبال بسیار خوب مردم بیجار از سینما، با حمایت مؤسسه فرهنگی بهمن سبز طرح توسعه این زیرساخت مهم فرهنگی آغاز شده است.
رئیس حوزه هنری استان کردستان به احداث دو سالن جدید سینمایی در سینما آزادی بیجار اشاره کرد و افزود: با ایجاد این دو سالن، سینما آزادی بیجار به پردیس سینمایی ارتقاء پیدا کرده و می‌تواند خدمات بیشتری در بخش اکران فیلم‌های روز ارائه کند.
مرادی به افزایش سرانه صندلی‌های شهرستان با راه اندازی دو سالن جدید در پردیس سینمایی آزادی بیجار اشاره کردو گفت: با پایان این طرح سینما آزادی بیجار با سه سالن سینمایی به ظرفیت‌های ۲۸۶ صندلی، ۳۶ صندلی و ۱۷ صندلی همزمان امکان پخش سه فیلم سینمایی در ژانر‌های مختلف را خواهد داشت و ظرفیت صندلی سینمایی در بیجار به ۳۹۹ صندلی افزایش پیدا می‌کند.
وی افزود: خوشبختانه روند اجرای طرح توسعه سینما آزادی بیجار مناسب است و انتظار می‌رود که در ماه آینده این دو سالن جدید افتتاح و مورد استفاده قرار گیرد.
رئیس حوزه هنری استان کردستان در ادامه با حضور در حوزه هنری شهرستان بیجار و دیدار با رئیس و کارکنان حوزه هنری این دفتر، گفت: در سال جاری باید تولید محوری در اولویت فعالیت‌های حوزه هنری شهرستان بیجار قرار گیرد و از تمامی ظرفیت‌های در اختیار در جهت رسیدن به این مهم استفاده کرد.
رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان اظهار کرد: با توجه به وضعیت پیش آمده و شیوع ویروس کرونا، می‌توان در بخش تولید اثر به ویژه کتاب فعالیت‌های خوبی را تدوین و اجرایی کرد و این مهم باید به عنوان یک اولویت در شهرستان بیجار دنبال گردد.
وی با بیان اینکه حوزه ادبیات پایداری در بیجار نیازمند توجه ویژه است، افزود: مردم شهرستان بیجار در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس حضور حماسی داشتند و امروز باید این رشادت‌ها به نسل جوان منتقل شود که یکی از راهکار‌های اصلی برای رسیدن به این هدف، توجه به تاریخ شفاهی و همچنین ضبط و ثبت خاطرات رزمندگان و ایثارگران است.
مرادی از آمادگی حوزه هنری کردستان برای حما یت ویژه از پروژه‌های ادبیات پایداری خبر داد و گفت: ما در این بخش محدودیتی نداریم و از تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های ادبیات پایداری به ویژه در بخش تولید و انتشار کتاب به صورت ویژه حمایت خواهیم کرد.
وی گفت: انتظار داریم در سایر بخش‌ها از جمله سرود و موسیقی، نمایش، آفرینش‌های ادبی، فیلم کوتاه و هنر‌های تجسمی نیز شاهد ارائه تولیداتی مناسب از سوی حوزه هنری شهرستان بیجار باشیم.
در جریان این بازدید سید عبدالرضا خضری رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات در دست اجرا را ارائه کرد و از حمایت‌های ویژه حوزه هنری کردستان از برنامه‌های شهرستان بیجار تقدیر کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online