ایسنا/ رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به تهیه شناسنامه المان‌های شهری با هدف اجرای پروژه بانک مکانی و تصویری، گفت: تهیه شناسنامه المان‌های شهری با انجام مستندنگاری، تشکیل پایگاه داده‌ و راه‌اندازی سامانه مورد نیار در دستور کار قرار گرفته است.

لیلا دودمان، رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز، عنوان کرد: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری مکلف است، برای جلوگیری از موازی‌ کاری و استفاده از داده‌های مکانی موجود در سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات هماهنگی‌های لازم با این سازمان را در اجرای پروژه بانک مکانی و تصویری المان‌های شهری انجام دهد.
او شهرداری شیراز را موظف دانست پروژه هوشمندسازی و تهیه بانک مکانی و تصویری المان‌های شهری را در دو بخش مجزا تهیه و ایجاد زیرساخت‌های فضای مجازی، سامانه مورد نیاز و پایگاه داده‌ها و همچنین انجام مستندنگاری و تهیه شناسنامه المان های شهری را پیگیری و انجام دهد.
رئیس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر شیراز همچنین در خصوص ارائه قابلیت‌های هوشمندسازی شهر توسط شرکت موننکو که از دیگر دستورات این جلسه بود، گفت: شهرداری شیراز باید عارضه ‌سنجی، امکان‌سنجی و زمینه سازی تهیه طرح جامع و راهبردی شهر هوشمند را در بازه زمانی یک ‌ماهه انجام دهد.
دودمان معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری را مسئول تهیه و برش طرح جامع و راهبردی شهر هوشمند شیراز در فصل مجزا و مستقل برنامه‌های راهبردی ۵ ساله و ۲۰ ساله معرفی کرد.
او اضافه کرد: شهرداری باید به منظور رعایت منظر شهری و طراحی شهری، مستند نگاری و تهیه شناسنامه المان‌ها، منصوبات شهری، مبلمان و منظر شهری به صورت سه بعدی را روی نقشه مشخص کرده و در این خصوص عکس ‌برداری و فیلم برداری با کیفیت مناسب سه بعدی را در راستای امکان پیاده‌سازی واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده ( AR) انجام دهد.
عضو شورای شهر شیراز دستور کار پایانی این جلسه را گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مبنی بر پیشرفت پروژه فیبر نوری عنوان کرد که مقرر شد جهت تسریع اجرای پروژه فیبرنوری سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات مستندات دریافت مجوز از سازمان حمل‌ونقل ریلی را به کمیسیون ارسال کرده و کمیسیون پیگیری‌های لازم در خصوص تسهیل و تسریع دریافت مجوز با سازمان حمل‌ونقل ریلی را پیگیری کند.

همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online