فارس/ مدیرکل امور اجتماعی استانداری مرکزی گفت: نسبت ازدواج به طلاق در استان، از 8.5 به 2.6 درصد رسیده که بر این اساس، زنگ‌های خطر به صدا درآمده و هم مردم و هم مسوولان باید چاره‌اندیشی کنند.

سیداحمد سجادی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری مرکزی اظهار داشت: متاسفانه روند وقایع حیاتی و چهارگانه در استان مرکزی در دهه اخیر روند بسیار نگران کننده‌ای بوده، به طوری که در حوزه ازدواج و طلاق نسبت ازدواج به طلاق از 8.5 به 2.6 درصد رسیده که زنگ‌های خطر به صدا درآمده و هم مردم و هم مسوولان باید چاره‌اندیشی کنند.
وی تصریح کرد: نرخ زاد و ولد نیز در استان کاهش یافته که آینده جمعیت را تهدید می‌کند.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری مرکزی ادامه داد: متاسفانه تصمیمات جزیره‌ای و صنفی نمی‌تواند مشکلاتی با چنین عظمتی را رفع کند.
تغذیه نامناسب به ویژه فست فودها نقش زیادی در بیماری‌های قلبی دارند، سوال این است چرا هر سال مجوزهای فراوانی برای راه‌اندازی فست فودها صادر می‌شود؟
سجادی با بیان اینکه بر اساس اعلام کارشناسان اولین عامل مرگ و میر در کشور و استان مرکزی بیماری‌های قلبی و عروقی است، افزود: عدم تحرک و تغذیه نامناسب دو عامل اصلی بروز این بیماری‌ها است، تغذیه نامناسب به ویژه فست فودها نقش زیادی در بیماری‌های قلبی دارند و سوال این است چرا هر سال مجوزهای فراوانی برای راه‌اندازی فست فودها صادر می‌شود این نشان می‌دهد سیاست‌ها و برنامه‌ها و اقدامات هماهنگ نیست و هم باید اقدامات هماهنگ شود و مردم نیز برای سلامتی خود ارزش قائل شده و به درستی رفتار کنند.
وی تاکید کرد: نوع مواجه با مسائل باید تغییر کند، لازم است مسئله را درست تعریف کنیم، تکنیک‌های حل مسئله باید اثربخش و مثمرثمر باشند تا بعد از گذشت 15 ساله همچنان آمار نگران‌کننده نباشیم، این نشان می‌دهد این همه جلسه و تصمیم هیچ اثری نداشته است که اگر داشتند باید آمارها به جای افزایش روزافزون کاهش می‌یافتند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today